Викидати точно не варто: як повторно використовувати старий ґрунт із квіткового горщика

Якщо у вас на дачі залишився старий ґрунт після вирощування однорічників, які ви потім пересадили на клумбу або грядку, не поспішайте його викидати. Навіть якщо земля з-під квітів уже виснажена, у нас є кілька ідей про те, як використовувати її з максимальною користю.

Для початку потрібно оцінити стан ґрунту — адже він не «псується» після одноразового використання. Тому, якщо ви виростили в ньому лише одну партію квітів для висаджування в саду або на ділянці, то його цілком можна задіяти повторно. Якщо ж землю використовували кілька разів, якщо йдеться про ґрунт після пересадження кімнатних рослин, у якому квіти росли не один рік, тоді садити в нього повторно будь-що точно не варто, інформує Ukr.Media.

Ось що можна зробити із землею:

Компостування. Якщо у вас є компостна купа, додайте старий ґрунт туди. Він послужить гарним доповненням до компостованих матеріалів.
Просто висипте старий ґрунт або невикористані пів мішка із землею прямо в компостний контейнер. Хороша компостна купа має являти собою збалансовану суміш рослин, органіки та ґрунту. Стара земля збагатить компост і поліпшить його склад.
Мульчування. Старий квітковий ґрунт можна використовувати для підготовки грядок до зимового сезону. Наприклад, якщо змішати його з деревною тирсою і травою, то можна отримати хороший матеріал для захисту від холодів полуниці. Після завершення всіх сезонних робіт з рослиною підсипте готову мульчу під кущі. Корінням буде тепло, а полуниця не вимерзне.
Садові доріжки та клумби. Розсипте старий ґрунт на садових доріжках або клумбах, щоб поліпшити структуру ґрунту і підвищити його родючість.
Відведення води. Використовуйте старий ґрунт для вирівнювання ділянки або поліпшення дренажу в низинних місцях вашого саду.
Зміцнення ґрунту. Якщо у вашому саду є ділянки з ерозією ґрунту, старий ґрунт можна використовувати для їхнього зміцнення.
Заповнення ям. Старий ґрунт підходить для заповнення ям або нерівностей на ділянці.
Не варто використовувати ґрунт, якщо квіти або розсада в ньому загинули від бактеріальних, грибкових або вірусних захворювань. Якщо вам все ж шкода викидати заражену землю, то простерилізуйте її, прогрівши в духовці за температури близько 90-100 градусів протягом пів години.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь