Що робити з аґрусом та смородиною у листопаді, щоб на наступний рік був відмінний урожай

Щоб поласувати в майбутньому році смачними ягодами аґрусу і смородини, ці чагарники потрібно правильно підготувати до зимівлі, перш за все, внести потрібні добрива, інформує Ukr.Media.

Для чого проводять підгодівлю восени

Деякі городники висловлюють думку, що вносити добрива найкраще навесні, для підготовки до майбутнього врожаю. Так, весняна підгодівля дійсно стимулює плодоношення. Але потрібно ж заповнити витрачені за літо корисні речовини, без цього навіть за умови весняної підгодівлі важко отримати гідний урожай. Також чагарникам легше буде пережити зиму, якщо вони будуть своєчасно підгодовані.

Які добрива використовувати

Червона і чорна смородина, а також аґрус, поважають такі підгодівлі:

  • азотні добрива;
  • курячий гній;
  • фосфорні підгодівлі;
  • калійні добрива;
  • компост.

Як правильно підгодувати смородину і аґрус

Підготовка смородинових кущів до зими займає період з третьої декади вересня до середини листопада.

Для хорошого плодоношення смородину будь-якого виду підгодовують фосфорними добривами. Підживлення можна не вносити перші три роки після посадки, але тільки якщо кущ був досить удобрений під час посадки.

Смородина любить органічні добрива. Однаково добре працюють перегній і курячий послід.

Перегній вносять в два етапи. Перший — в середині жовтня, другий — тижні на три пізніше, в листопаді. На один кущ досить буде 5 кг перегною. До них додається 50 г суперфосфату і 15 г калію. Не перегодовуйте кущі, не треба вносити по 15-20 кг перегною під кущ. Безпосередньо в прикореневе коло добриво не вносьте, спалите коріння. Внесення поживних речовин обов'язково поєднують з поливом.

Аґрус добре відноситься до підгодівлі курячим послідом, його розводять з розрахунку 1 відро на 8 л води. На пару тижнів пізніше вносять 30-40 г калію (на кущ), а в листопаді — 100 г суперфосфату.

Така схема дозволить збільшити майбутній урожай.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь