Експерти пропонують монетизувати державні пільги ветеранам

Експерти пропонують монетизувати державні пільги ветеранам 10.12.2024 15:25 Укрінформ Система державних пільг для ветеранів війни не відповідає сучасним вимогам і потребує змін через її монетизацію.

За це висловилися автори Білої книги «Програма монетизації пільг на проїзд та на отримання земельних ділянок ветеранами війни» під час презентації в Укрінформі.

На думку учасників заходу, чинне пільгове законодавство є ще радянське, пов’язане з надмірною бюрократією, не враховує ресурсні можливості України і не відповідає сучасним потребам ветеранів.

«Фактично ми маємо справу з радянською системою в чистому вигляді. Поняття ветеранів війни стосувалося учасників Другої світової та колоніальних війн, як то афганська. Політики могли дозволити собі приймати все нові пільги, розуміючи, що державі щороку простіше їх виконувати через об’єктивне зменшення кількості ветеранів. Коли почалася війна в 2014 році, і кількість ветеранів навпаки почала зростати, держава стала не в змозі виконувати свої зобов’язання перед ними. При цьому додавалися все нові пільги, які чимдалі ставали неефективніші, погіршуючи становище як держави, так і ветеранів», – вважає молодший сержант ЗСУ, голова ГО «Українське об’єднання «Мрія» Юрій Гудименко.

У Білій книзі пропонується механізм монетизації, який передбачає право на добровільну відмову від переліку послуг, натомість ветеран зможе отримати грошову компенсацію від держави.

«На прикладі двох пільг – на проїзд і відведення земельних ділянок ми проаналізували, як можна перейти від непрацюючої або погано працюючої системи до сучасної. І монетизація – це найкращий, найзручніший і найзрозуміліший механізм, і це про пошану і повагу до ветерана. Для того, щоб наші рекомендації були кваліфіковані та обґрунтовані, ми досліджували законодавство, судову практику у спорах, які пов’язані з реалізацією ветеранських пільг на проїзд і земельних питаннях, проводили анкетування ветеранів, працювали з Мінветеранів, колегами, які займаються транспортом, соцполітикою. І наші висновки представлено в Білій книзі», – розповів керівний партнер юрфірми «Салком» Едуард Трегубов.

Монетизація ветеранських послуг через її цифровізацію є найшвидшим способом задоволення потреб військових, які щойно повернулися до цивільного життя, вважає заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.

«Навіть проаналізувавши ту кількість посадовців, які забезпечують надання ветеранських послуг, то адміністративна компонента є більш затратна, ніж власне надані послуги. Ми будемо запроваджувати адресні допомоги та гарантії, забезпечуючи ветеранів фінансово цифровим шляхом. Це буде одним із фокусів трансформації соціальної політики, щоб зробити максимально зручним первинний етап повернення військових до цивільного життя. Натомість зусилля держави буде сфокусовано на більш тривалих процесах, як то фізична, ментальна реабілітація, кар’єрне радництво, освіта, працевлаштування ветеранів», – сказав Приходько.

Своє бачення пільгової реформи для ветеранів розробила команда ГО «Українське об’єднання «Мрія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 29 листопада схвалив Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та затвердив операційний план щодо її реалізації.

Пільги Гроші Ветерани війни

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь