Російські інформатаки за останні 1,5 року були спрямовані на зрив мобілізації в Україні – експертка Ексклюзив 16.12.2024 15:36 Укрінформ Основною метою інформаційних атак Росії за останні півтора року є зрив мобілізації в Україні.
Про це сказала в інтерв'ю Укрінформу старший експерт NATO StratCom COE Марина Воротинцева.
«Однією з ключових цілей російської дезінформації протягом останніх приблизно 18 місяців був і є зрив української мобілізації. Крім власне підриву мобілізації для агресора дуже важливим є й підрив морального духу людей, які вже служать в армії. Ця російська кампанія мала на меті бити в ключову точку української безпеки», – сказала Воротинцева.
За її словами, першою метою російської пропаганди є залякування, і для цього поширюються відео з розстрілами полонених. Також максимально широко поширюються відео, частково справжні, частково фейкові, про те, що російська пропаганда називає «насильницькою мобілізацією», «бусифікацією».
«Такі відео з конфліктними ситуаціями, інцидентами, пов’язаними з процесом мобілізації,.. мають певні тренди щодо регіонального таргетування. Їх було помітно більше з Харкова та Одеси. Схоже, що це штучно створений наголос щодо цих міст, які часто згадуються в наративах російської пропаганди», – зазначає експерт.
Вона зауважила, що західні військові поставилися до її досліджень про роботу роспропаганди щодо зриву української мобілізації з зацікавленістю. «Адже коли країна захищається у війні та має мільйонну армію, існує військовий призов, є й відсоток тих, хто не хоче служити та вступає у конфлікти. Будь-який професійний військовий це розуміє, як і те, що означає «технологічне масштабування проблеми»… Вони (західні військові – ред.) цікавились, як протидіяти цій ворожій кампанії, як будувати комунікацію у подібних випадках», – сказала Воротинцева.
Водночас як позитивний досвід рекрутингу (комунікаційний компонент, бренд, репутація) експерт навела роботу Третьої штурмової бригади та комунікації ГУР МОУ.
Центр передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО (NATO StratCom COE) працює в Ризі (Латвія) з 2014 року. З червня 2023 року в його складі постійно працює представниця України Марина Воротинцева.
Як повідомлялося, протягом місяця з початку жовтня понад 2000 добровольців призвалися в обрані військові частини без участі ТЦК. Командирам військових частин з 1 жовтня було надано право здійснювати призов без участі територіальних центрів комплектування.
Мобілізація Пропаганда Росія Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua