Чеський парламент продовжив тимчасовий захист українських біженців

Чеський парламент продовжив тимчасовий захист українських біженців 19.12.2024 11:24 Укрінформ Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії, схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII, що дозволяє продовжити тимчасовий захист шукачів притулку з України на рік.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон продовжується щороку, нинішній спливає в останній день березня.

«Закон діє до 31 березня 2025 року, але при цьому до середини березня має відбутися електронна реєстрація тих українців, які ще проживають у нашій країні. І тут також в інтересах безпеки всіх нас, щоб реєстрація відбулася правильно, щоб лише ті, хто тут живе, справді мали право на будь-яку підтримку та допомогу чеської держави», – заявив у своєму виступі на засіданні міністр внутрішніх справ Віт Ракушан, закликаючи депутатів ухвалити документ до кінця року.

Він розраховує, що Сенат зможе обговорити закон на одному з перших засідань у січні, після чого його має підписати президент.

Українці, які мають у Чехії стабільну роботу і не отримують державну допомогу, матимуть право претендувати на спеціальний дозвіл на довгострокове проживання і через п'ять років – претендувати на дозвіл на постійне проживання.

Ракушан торкнувся також питання щодо планів на період після завершення бойових дій в Україні.

«Коли буде перемир’я або кінець війни, в цей момент має закінчитися надання тимчасового захисту, від цього моменту ми не надаватимемо тимчасовий захист», – пояснив міністр.

Ці плани обговорюються з Польщею, яка головуватиме в Раді ЄС з початку наступного року.

Наразі в Чехії перебуває близько 380 тисяч біженців війни з України. Збільшення числа українців перед зимою не зафіксовано.

Європейський Союз ухвалив рішення про тимчасовий захист для українців як інструмент, який діє до кінця березня 2026 року.

Як повідомляв Укрінформ, статус тимчасового захисту в країнах ЄС, станом на 31 жовтня, мають майже 4,2 млн осіб, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Чехія Україна Закон Біженці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь