МКСК розпочинає публічне обговорення Стратегії розвитку культури до 2030 року

МКСК розпочинає публічне обговорення Стратегії розвитку культури до 2030 року Фото 19.12.2024 19:08 Укрінформ Міністерство культури та стратегічних комунікацій розпочинає процес обговорення проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки.

Про це оголосив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький під час презентації проєкту Стратегії громадськості, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми запускаємо процес публічного обговорення проєкту Стратегії розвитку культури. Проєкт документа буде доступний на офіційному сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.Для нас дуже важливо, щоб цей процес був відкритим та інклюзивним. Ми прагнемо залучити до обговорення не лише вузьке коло фахівців нашого середовища, але й ширше коло всіх заінтересованих сторін", – сказав Точицький.

Він зазначив, що Стратегія визначатиме ключові напрямки розвитку культури України, враховуючи сучасний стан суспільства та економіки України. Міністр наголосив, що культурна політика має стати одним із ключових елементів для досягнення довгострокових цілей – перемоги у війні та подальшої відбудови.

Основні цілі Стратегії розвитку культури України до 2030 року включають: зміцнення людського капіталу через культурні практики; захист, збереження та примноження культурної спадщини; згуртування громад через культуру; відновлення та модернізація інституцій та інфраструктури сфери культури; інтеграція української культури як активного учасника та рівноправного партнера глобальних культурних процесів.

"Ми, разом із колегами-розробниками, представниками Верховної Ради та Офісу Президента, очікуємо, що реалізація даної Стратегії забезпечить збереження культурної спадщини України та національної пам’яті українського народу. Крім того, зростання рівня культурної компетенції та розвитку культурних практик українців", – сказав міністр.

Він відзначив, що це сприятиме формуванню суспільства, яке не обмежує культуру роллю декоративної чи розважальної сфери. Натомість, культура виступає мостом між минулим і майбутнім, даючи змогу зберігати й трансформувати національні традиції відповідно до сучасних викликів та глобальних процесів.

Точицький зазначив, що також очікується, що буде розроблено ефективні механізми підтримки різних секторів сфери культури та креативних індустрій та підвищено рівень доступності громадян до культурних послуг та просторів.

"Фінансування реалізації заходів, визначених у Стратегії, здійснюватиметься за рахунок: коштів державного бюджету України на відповідний рік; коштів місцевих бюджетів; підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних фінансових інституцій", – додав міністр.

Заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська зазначила, що в сучасних умовах культура стає важливим елементом національної безпеки та виконує роль м’якої сили, яка зміцнює міжнародну політику України та сприяє формуванню позитивного іміджу як усередині країни, так і за її межами.

"Культурна дипломатія та розвиток міжнародної складової нашої культури — це один з найважливіших пріоритетів у нашій роботі. Побудова системної роботи, організація календаря подій та інших заходів є також важливими елементами. Також важливим є напрацювання українського контенту та продуктів вищої якості — таких, за які не буде соромно", – сказала Ковальська.

Ознайомитися з проєктом Стратегії, а також залишити свої пропозиції можна за посиланням. Вони будуть опрацьовані Міністерством та враховані у фінальному документі. 

Як повідомлялося, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив іноземним дипломатам основні складові пункту "Культурний суверенітет" у межах національного Плану стійкості Президента Володимира Зеленського.

Фото Олександра Клименка

Культура Микола Точицький МКСК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь