Знаходять людей під завалами та вибухівку: рятувальники розповіли про собак, які «служать» у ДСНС

Знаходять людей під завалами та вибухівку: рятувальники розповіли про собак, які «служать» у ДСНС Фото 02.04.2025 14:17 Укрінформ У системі Державної служби України із надзвичайних ситуацій (ДСНС) наразі працює 13 кінологічних підрозділів, у яких наразі утримується 66 собак.

Про це під час брифінгу поінформував пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У нас в ДСНС створено і працює 13 кінологічних підрозділів на базі центрів швидкого реагування, а також на базі Головних управлінь ДСНС у областях. І на сьогодні у ДСНС утримується 66 службових собак. Із них 39 – це пошуково-рятувальні собаки і 9 мінно-пошукових собак. Також 5 собак – це з пошуку, на жаль, загиблих людей, 10 – у резерві, 1 у нас собака племінна і є 2 цуценят. Основні завдання, які виконують наші кінологічні підрозділи – особливо це пов'язано з війною – це пошук людей під завалами і розмінування територій", – розповів він.

За його словами, упродовж 2022-2025 років, від початку повномасштабної війни кінологи у рятувальній службі залучалися 812 разів до виконання завдань за призначенням.

"377 залучень – це пошук людей у зруйнованих будівлях і у природному середовищі і 435 залучень – це пошук вибухонебезпечних предметів. Якщо говорити про статистику щодо виконаної роботи, то тут ДСНС є чим пишатися. 73 людини було врятовано під час проведення пошуково-рятувальних робіт і за допомогою саме собак з мінно-пошукового напрямку у нас знешкоджено 917 одиниць боєприпасів", – поінформував представник ДСНС.

Інструкторка рятувальних підрозділів Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Юлія Сечейко зазначила, що під час повномасштабного вторгнення побільшало випадків руйнувань будівель, тому у таких варіантах так майстерно, як може обшукати територію собака на предмет наявності живої людини під завалами, не може жоден прилад.

"Тому на прильоти залучаємося ми (працівники ДСНС із пошуковими собаками – ред.). Також залучаються ці собаки, якщо вибухнув газ у житловому будинку. І, звичайно, це пошук людини, якщо людина загубилася, пішла з дому. Звичайно, що пошукові собаки, слідові, є і у поліції, тому саме для пошуку людини ми залучаємося рідше", – пояснила Сечейко.

За її словами, спеціалізація пошуку в кожної такої собаки може бути своя. У рятувальній службі є бельгійські і німецькі вівчарки, яких найбільше, 1 бігль, 1 епаньол бретон, 1 курцхаар. Також, окрім собак, є і коні, з якими працівники ДСНС України також проводять реабілітацію. Ще один метод для реабілітації рятувальників – будиночок для бджіл, в якому потрібно лягати і відчувати вібрації від вуликів.

Сапер-кінолог Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Євген Шолудько додав, що рятувальники залучають і собак малінуа, які є дуже стресостійкими, високомотивованими, легко піддаються дресируванню і є дуже комунікабельними з кінологом.

Відповідаючи на питання, чи планується розширення кінологічної служби у ДСНС, Хорунжий запевнив, що цей напрямок, безумовно, розвиватиметься і надалі, й кінологи-рятувальники залучатимуть у своїй роботі більшу кількість собак.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня в Україні відзначають День кінолога.

ДСНС Кінологи Собаки

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь