Навесні на балкон виносити рослини можна тільки тоді, коли вранці температура на вулиці стабільно тримається на позначці вище +15°С. Тільки в цей час можна привчати ваші рослини до нових погодних умов, інформує Ukr.Media.
Щоб переїзд на нове місце не став причиною різних хвороб ваших рослин, квіти треба привчати до свіжого повітря поступово. Не можна тримати на відкритому балконі квіти цілодобово. Виносьте їх тільки на "ранкову прогулянку". Опівдні забирайте назад у будинок. У цей час сонце занадто активне, що зашкодить рослинам, які за зиму відвикли від яскравого світла.
Через кілька днів ваших "прогулянок" рослини можна залишати на балконі на постійно. Але робити це можна лише тоді, коли різниця між денною і нічною температурами буде мінімальною.
Не забувайте стежити за станом ваших квітів. Навесні з'являються різні шкідники, які можуть оселитися на ваших квітах. Це може бути попелиця, яка навіть у квартири проникає через відкриті вікна. Також на балконі на рослинах може оселитися павутинний кліщ. Найкращий засіб проти таких шкідників — це регулярний душ. Якщо не хочете час від часу купати рослини у ванній під душем, тоді вранці та ввечері рясно обприскуйте рослини.
З наближенням літа збільшується небезпека отримання рослинами опіків на листках. Полуденне сонце дуже небезпечне, тому треба обов'язково передбачити затінення для рослин. Це можуть бути штори, гардини, жалюзі. На відкритих сонячних балконах найкраще тримати пальми, юки, сукуленти, гібіскус, цитрусові. Але і в цьому випадку краще підстрахуватися і створити тінь.
Тепер про те, кого слід виносити на балкон. Субтропічним пальмам, юці, орхідеям, кімнатним трояндам, олеандру, гортензії, бугенвілії, цитрусовим, клівії, лавру, мірту, кімнатним гранатам, бересклету й гібіскусу однаково, де вони перебуватимуть. Тож балкон буде ідеальним місцем для утримання цих рослин влітку. Також однаково комфортно почуваються і в квартирі, і на балконі фуксії, заміокулькаси, пеларгонії, драцени, сансев'єри, алое. А ось фіалки і багато видів кактусів не люблять переїздів, тому такі рослини треба тримати тільки вдома.
Джерело: ukr.media