У Раді планують оновити законопроєкт про пенітенціарну систему – Мін'юст Ексклюзив 07.05.2025 14:24 Укрінформ Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності працює над осучасненням законодавчої бази, яка регламентує діяльність Державної кримінально-виконавчої служби, зокрема, планується ухвалення оновленого Закону "Про пенітенціарну систему".
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник міністра юстиції України Євген Пікалов.
"У співпраці з Комітетом з питань правоохоронної діяльності ВРУ працюємо над осучасненням законодавчої бази, яка регламентує діяльність ДКВС. Мова про наповнення новим змістом законопроєкту "Про пенітенціарну систему", а також про "Дисциплінарний статут". Адже на цей час ми працюємо в межах низки неактуальних законодавчих актів, Кримінально-виконавчого кодексу, а також уже застарілого закону про ДКВС, ухваленого ще 20 років тому – у 2005 році. Проблема в тому, що частина його положень сьогодні працює, а частина – взагалі не може бути реалізована і перетворилася на юридичні руїни", – розповів Пікалов.
За його словами, Державна кримінально-виконавча служба сьогодні керується Законом "Про Національну поліцію" і Дисциплінарним статутом Нацполіції.
"Це замість того, щоб мати власний, пристосований до специфіки пенітенціарної служби, правовий інструментарій. Зокрема, проєктом планується впорядкувати вертикаль управління з чітким розподілом повноважень, де Мін’юст формуватиме політику виконання покарань, а ДКВС – реалізовуватиме. Це перше й основне, що буде закладено в законопроєкті", – додав він.
Заступник міністра юстиції відзначив, що в проєкті закону також планується закріпити рівень грошового забезпечення працівників системи ДКВС.
"Окрім того, Верховна Рада має розглянути законопроєкт №10157 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо особливостей залучення засуджених до ведення господарської діяльності в пенітенціарній системі)", який вводить додаткові стимули для праці засуджених. Очікуємо, що він буде ухвалений уже у другому читанні як закон", – додав Пікалов.
Як повідомляв Укрінформ, у квітня 2025 року Верховна Рада ухвалила закон, який забезпечує право на безоплатну правничу допомогу ув'язнених та засуджених осіб.
У травні 2024 Верховна Рада ухвалила закон, яким запровадила інститут умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності. Очікується, що ухвалення закону забезпечить створення додаткових можливостей для комплектування Збройних сил України та інших військових формувань, а також надасть додаткову мотивацію особам, засудженим за вчинення злочинів, до виправлення та виконання обов’язку з відсічі збройної агресії проти України.
Мін'юст Законопроєкт Верховна Рада Пенітенціарій
Источник: www.ukrinform.ua