Мін'юст створив комісію щодо розгляду справ з реєстру депортованих до Росії дітей 13.05.2025 20:54 Укрінформ При Міністерстві юстиції почала роботу Міжвідомча комісія, яка розглядатиме справи щодо насильницьки депортованих до Росії українських дітей.
Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції, передає кореспондент Укрінформу.
"13 травня 2025 року відбулося перше засідання Міжвідомчої комісії з питань верифікації відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України. Створення комісії — важливий елемент у розбудові державної системи реагування на системні злочини Росії, повʼязані з примусовим переміщенням українських дітей", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що під час засідання учасники розглянули першу групу особових справ, що стосуються дітей, щодо яких могли мати місце факти примусової насильницької депортації на тимчасово окуповані території України чи до Росії.
Голова Міжвідомчої комісії, заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак відзначила технічну готовність і системну організацію процесу перевірки.
Вона підкреслила, що діяльність комісії тісно пов’язана з функціонуванням Реєстру відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей, держателем якого визначене Міністерство юстиції. Саме сюди вносяться підтверджені дані після проходження процедури верифікації.
«Міжвідомча комісія об'єднує представників ключових органів державної влади, які мають доступ до релевантної інформації. Це дозволяє проводити всебічну перевірку фактів переміщення дітей та забезпечувати об’єктивність ухвалених рішень. Наповнення Реєстру здійснюється на основі підтверджених справ, що надходять від органів влади, міжнародних і громадських організацій, а також окремих громадян, які мають відповідні дані», — зазначила Сугак.
Реєстр має три функціональні зони. Вони призначені для різних користувачів: реєстраторів, членів комісії та зберігання підтверджених справ. Така структура дозволяє організовано працювати з великою кількістю даних, оперативно верифікувати інформацію та готувати відповідні витяги.
Формування особових справ дітей здійснюється відповідно до визначеного порядку. До обробки приймаються повідомлення з офіційних джерел, зокрема — державних органів, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій. Далі відбувається перевірка достовірності таких даних, зокрема шляхом звірки між кількома джерелами, аналізу записів у офіційних реєстрах та оцінки наявних доказів. За результатами розгляду особових справ підтверджені випадки будуть внесені до Реєстру.
Міжвідомча комісія працює в умовах повної відмови РФ надавати будь-яку інформацію про депортованих українських дітей. Держава-агресор продовжує саботувати будь-яку міжнародну співпрацю, спрямовану на встановлення місцезнаходження депортованих українських дітей. Саме тому запуск комісії є критично важливим кроком для систематизації та перевірки інформації щодо депортованих дітей, що дозволяє Україні діяти злагоджено у подальших кроках з їх повернення.
"Повернення незаконно переміщених і депортованих українських дітей — одна з ключових цілей четвертого пункту Формули миру Президента Володимира Зеленського. Створений Міністерством юстиції Реєстр та діяльність Міжвідомчої комісії з верифікації відомостей є важливими інструментами реалізації цього пріоритету", – додали у Мін'юсті.
У складі комісії – представники Міністерства юстиції, Національної поліції, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Офісу Генпрокурора, МЗС, Уповноваженого Президента з прав дитини, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, ДПСУ та ГУР МОУ.
Як повідомляв Укрінформ, Мін'юст завершив технічний етап створення Реєстру відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей. Наразі починається подання перших особових справ.
Депортація Діти Мін'юст Реєстр
Источник: www.ukrinform.ua