У Києві обговорили реалізацію плану дій Ради Європи для України Фото 22.05.2025 00:09 Укрінформ У Києві 20-21 травня відбулися ключові засідання, присвячені реалізації плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова» та спільної програми ЄС і РЄ «Партнерство заради належного врядування».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
«Третє засідання Керівного комітету плану дій зібрало понад 100 учасників, зокрема представників української влади, Ради Європи та міжнародних партнерів», – ідеться у повідомленні.
Учасники підбили підсумки реалізації проєктів за 2023–2025 роки, обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритети співпраці на наступний період – 2025–2026 рр.
Особливу увагу було приділено гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами в контексті євроінтеграції.
Зазначається, що Рада Європи підтвердила безпрецедентну підтримку України, зосереджену на відбудові, реформуванні інституцій, посиленні демократії, прав людини та наближенні України до членства в ЄС.
Андрій Наджос
У межах заходу виступив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос. Він наголосив на важливості впровадження європейських стандартів у сфері медіа навіть в умовах війни.
Зокрема було відзначено ухвалення Закону «Про медіа», що гармонізований з директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги, як важливий крок до європейської інтеграції.
Наджос також підкреслив зусилля України у впровадженні Європейського акту про свободу медіа, у захисті журналістів від судових переслідувань (SLAPP-позови) та участі в переговорах щодо приєднання до Європейської аудіовізуальної обсерваторії. Окрему увагу він приділив національному проєкту з медіаграмотності «Фільтр», що охопив мільйони українців і сприяє формуванню критичного мислення та стійкості до маніпуляцій.
У контексті євроінтеграції було також окреслено ключові напрями переговорів з ЄС: свобода вираження поглядів, роль медіа у виборчих процесах, цифрова трансформація та протидія гібридним загрозам.
Як повідомляв Укрінформ, рівень загального індексу медіаграмотності українців значно змінився з початком повномасштабної війни. Впродовж останніх трьох років цей показник залишається високим та не падає до рівня довоєнного часу.
Фото: МКСК
Євроінтеграція Рада Європи МКСК
Источник: www.ukrinform.ua