Розгляд справ зі встановлення інвалідності експертними командами зроблять деперсоналізованим – Карчевич 24.05.2025 06:16 Укрінформ З метою мінімізації корупційних ризиків розгляд справ експертними командами при встановленні інвалідності зроблять деперсоналізованим.
Про це в телеефірі розповіла заступниця міністра охорони здоров`я з питань цифровізації Марія Карчевич, передає Укрінформ.
"Зараз триває розробка функціоналу, щоб зробити повністю деперсоналізований розгляд, тобто щоб лікарі взагалі не знали прізвище людини, справу якої вони будуть розглядати. Таким чином ми забезпечимо ще більшу об'єктивність у розгляді", – сказала Карчевич.
Як нагадала заступниця міністра, з 1 січня, із запровадженням оцінювання функціонування при встановленні інвалідності, для мінімізації корупційних ризиків, серед іншого, було запроваджено низку цифрових рішень, які дозволяють відстежувати кожен крок по справі в електронній системі.
"Ми бачимо кожну дію лікаря від моменту, коли людина, яка потребує оцінювання, звернулася до нього, до моменту, коли вже призначений розгляд і коли виноситься рішення. Таким чином можна повністю моніторити маршрут і реагувати на виклики, які є. А більше того, також з нововведень це те, що до засідання людина не знає, які лікарі її оцінюють. Також лікарі не знають прізвище пацієнта, справу по якому вони розглядають. Таким чином це теж мінімізація певних ризиків", – сказала Карчевич.
Крім того, як нагадала вона, людина може запросити на оцінювання свого уповноваженого представника. Ним може бути лікуючий лікар, соціальний працівник, адвокат. Також під час оцінювання за попередньої заяви пацієнта є змога робити аудіо та відеозапис.
Як повідомлялося, з 1 січня 2025 року в Україні на заміну МСЕК впроваджено нову систему — оцінювання повсякденного функціонування. Це сучасний підхід, який фокусується на реальних потребах людини, а не лише на формальних діагнозах або медичних довідках.
Мета оцінювання — визначити, як стан здоров’я впливає на повсякденне життя людини: що саме обмежує її функціонування, з якими бар’єрами вона стикається, яку підтримку потребує від держави.
Реформа забезпечує доступ до цієї послуги незалежно від того, де перебуває людина — в Україні чи за кордоном. Якщо є потреба в підтримці, якщо є значне порушення функціонування — держава має бути поруч. У тому числі тоді, коли людина вимушено виїхала з країни через війну чи інші обставини.
Источник: www.ukrinform.ua