Користь медової води для вкорінення живців і підвищення схожості насіння

Живильні розчини з властивостями стимулювати ріст і утворення коренів використовують при розмноженні культурних рослин багато садівників і городників. Можна придбати готові сучасні препарати, а можна використовувати для приготування домашнього стимулятора росту і коренів звичайний мед, інформує Ukr.Media.

Користь і склад медової води для вкорінення живців і підвищення схожості насіння

Завдяки присутності в популярному продукті бджільництва комплексу мікроелементів, біогенних стимуляторів, ферментів, амінокислот, вітамінів, фітогормонів і органічних кислот водний розчин меду результативно сприяє пробудженню посадкового матеріалу і активізує процеси вкорінення живців.

При контакті медової води з місцями зрізу живців рослинні тканини дратуються, і процес формування щетини з білих корінців прискорюється в кілька разів. А замочений в розчині меду посадковий матеріал не тільки швидше пробуджується і сходить, але і насичується мінералами і мікроелементами, що життєво необхідні проросткам на початку вегетації.

У медовій воді можна витримувати живці будь-яких декоративних, плодово-ягідних і овочевих культур, які потрібно укоренити: смородина, аґрус, айва, троянда, пеларгонія, томат та ін. За допомогою живильного розчину підвищує схожість насіння перед посадкою на розсаду або безпосередньо в ґрунт на грядках. Найчастіше замочують зерна огірків, гарбузів, кабачків, помідорів, баклажанів, перців, капусти та інших овочів.

Як приготувати і правильно використовувати мед в якості стимулятора росту і утворення коренів

Розчин меду, що володіє коренеутворюючими якостями, готується дуже просто: необхідно лише розчинити чайну ложку солодкого десерту в 1 л відстояної теплої води. У такому розчині зрізані з маточної рослини пагони-живці витримують 12 годин, занурюючи їх в живильну рідину на 5-6 см.

  • Далі пагони або висаджують в розсадні ємності або на постійне місце, або відправляють в ємність з водою до появи коренів, після чого також висаджують.
  • Розчин меду для замочування насіння готується з розрахунку 1 ч. л. продукту на 250 мл відстояної води (без хлору). Посадковий матеріал, розкладений між шарами натуральної тканини або марлі, заливають медовою водою на 6 годин.
  • Перед посівом насіння в ґрунт його злегка просушують.
  • За відгуками досвідчених садівників, застосування розчинів меду на початковому етапі вегетації всіх культур істотно полегшує процес появи перших сходів і вкорінення живців.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь