Трансплантація органів в Україні повністю оплачується державою – МОЗ

Трансплантація органів в Україні повністю оплачується державою – МОЗ 03.05.2024 18:39 Укрінформ Трансплантацію в Україні повністю оплачує держава.

Про це зазначає у Фейсбуці Міністерство охорони здоровʼя, коментуючи поширення в соцмережах зборів коштів для пацієнтів, яким потрібна трансплантація, передає Укрінформ.

«Мережею часто ширяться збори коштів для пацієнтів, яким потрібна трансплантація органів. Тож відповідаємо, скільки коштує трансплантація в Україні. Спойлер: НІСКІЛЬКИ! Надання медичної допомоги методом трансплантації в Україні повністю оплачує держава!» – йдеться у повідомленні

Як нагадали в МОЗ, з 2024 року, після завершення пілотного проєкту, напрям «трансплантація» увійшов до Програми медичних гарантій. Медзаклади укладають відповідні договори з НСЗУ, а держава відшкодовує кошти за лікування кожного пацієнта.

Окрім безпосередньо трансплантації, держава оплачує ще послуги у дотрансплантаційному та посттрансплантаційному періодах.

Так, за даними МОЗ, у 2024 році НСЗУ підписала угоди з 39 закладами, які можуть надавати послуги з органної трансплантації та трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

У першому кварталі 2024 року вже виконано 131 органну трансплантацію та 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин. За це держава заплатила медичним закладам понад 140 млн гривень. Загалом на трансплантацію у Програмі медгарантій-2024 закладено майже 1,3 млрд грн.

Імуносупресивні лікарські засоби, які необхідно пожиттєво приймати пацієнтам після органної трансплантації, включено до переліку лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. У Переліку – 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів, 15 із них – повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня почала діяти Програма медичних гарантій на 2024 рік, її бюджет становить понад 159 млрд грн, з яких 5,2 млрд грн виділено на реімбурсацію лікарських засобів. У 2024 році з НСЗУ уклали договори в межах Програми медичних гарантій майже 3,5 тис. медзакладів.

Фото ілюстративне

Медицина МОЗ Трансплантація

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь