
Ростислав Карандєєв, якого у липні призначили виконувачем обов’язків міністра культури та
інформаційної політики, не бачить нічого поганого у створенні серіалів під час війни за бюджетні кошти. Водночас, він поспішив уточнити, що схиляється до розробки більш серйозних проєктів, а не розважальних. Карандєєв впевнений, що правильні серіали допоможуть українцям краще зрозуміти, що відбувається на війні, і на такі проєкти можна виділяти кошти. Про це він повідомив сьогодні, 14 серпня, під час пресконференції. За його словами, серіали створюватись повинні, але у вигляді більш серйозних картин.
“Психологічне розвантаження може бути й у цій формі. Справді ми маємо концентруватись на тому, що дає результат. У сфері виготовлення медіапродукту, на мою думку, це документалістика та високого ґатунку фільми, які допомагають глядачу після їх перегляду”, – каже в.о. міністра.
За словами Карандєєва, через кінематограф українці зможуть повною мірою зрозуміти, що відбувається на фронті. Саме так можна сформувати правильне відношення до подій, які є зараз і переосмислити навіть свою діяльність на мирній території.
“Була проблема у відсутності комунікації. Те, що я вам сказав, на жаль не було сказано, до того як приймалось це рішення (рішення про зйомку серіалів за міністра Ткаченка – Ред.), не було діалогу. Чи потрібно виділяти ці кошти? А чи потрібен кінематограф військовий? Чи не потрібен? Я думаю, якби цей діалог відбувся вчасно, а ще краще упереджено, то ми б отримали не тільки підтримку цієї програми, а й доповнили б її, сконцентрували, закцентували на чомусь”, – додав Карандєєв.
Крім того, він висловив свою думку стосовно виділення 570 мільйонів на добудову Музею Голодомору. Карандєєв пообіцяв ініціювати технічний аудит, який має встановити, скільки коштів потрібно для першочергових робіт.
Нагадаємо, що 19 липня стало відомо, що в Україні планують зняти серіал під робочою назвою “СМТ Інгулець” за вартістю 33,6 мільйона гривень. Єдиним переможцем тендеру була оголошена компанія ТОВ “Прототип продакшн”, що належить медіаменеджеру та ведучому телеканалу “1+1” Юрію Горбунову. Горбунов відзначив, що це інвестиція в підвищення національного духу та патріотичного настрою українців, і пояснив, що сума в 33 мільйони гривень на 24 епізоди є невеликою.
Також відомо, що Президент України Володимир Зеленський ветував закон, який передбачав виділення 574 мільйонів гривень на добудову Національного музею Голодомору-геноциду.
Джерело цієї інформації – інформаційний ресурс propozitsiya.com.