Військове командування закликало президента України дозволити мобілізовувати більше людей на війну. Про це повідомив сам президент Володимир Зеленський під час пресконференції в рамках “Кримської платформи”.
На питання журналістки, чи буде посилення або прискорення мобілізації, враховуючи контрнаступ і втрати, і чи будуть “служити всі”, президент не дав прямої відповіді, але натякнув на посилення мобілізаційних заходів.
“Скажу відверто, військові до мене звернулися з цим, щоб дати можливість більше мобілізовувати… Все. Більше поки що не можу вам нічого сказати”, – відповів він.
Скільки потрібно мобілізувати для перемоги
За даними німецького видання Welt, Україні необхідно мобілізувати 10% громадян. Так Україна може звільнити свої території, воюючи на виснаження. Тобто з урахуванням того, що наразі населення становить приблизно 30 мільйонів осіб, необхідно мобілізувати 3 млн громадян.
Певні кроки в цьому напрямку вже робляться. Так, Територіальні центри комплектації та соціальної підтримки (військкомати – ред.) до середини осені отримають доступ до низки державних реєстрів. Серед яких будуть реєстри Мін’юсту, Міністерства внутрішніх справ, Центральної виборчої комісії та прикордонної служби. Про це вчора повідомив міністр оборони Олексій Резніков.
17 серпня Володимир Зеленський підписав два закони: про воєнний стан та мобілізацію в Україні, їх продовжили до 15 листопада 2023 року. Ми також розповідали про нові правила мобілізації, які діють від 1 серпня. Але правила, на жаль, діють не завжди так, як їх прописують депутати.
Тим більше, що український парламент наразі не планує зміни до закону про мобілізацію, відповідно, система діятиме за попередньо прийнятими нормами. Але Україна може оголосити загальну мобілізацію, коли служити підуть всі чоловіки. Усе залежить від тривалості війни та ресурсів, які рф витратить на її продовження.
Водночас джерело у Генштабі ЗСУ у коментарі Ukrainian Military Pages розповіло, що щонайменше десять тисяч осіб Україні необхідно щомісяця призивати на військову службу для того, щоб просто втримувати чисельність Сил оборони на існуючому рівні. Загальна чисельність Сил оборони України перевищує мільйон осіб, з них у Збройних Силах України — близько 800 тисяч осіб. Тим часом у Раді, навпаки, пропонують надавати відстрочку від мобілізації деяким престижним професіям.