Народний депутат України Ярослав Железняк вважає, що в Україні не будуть проводитись вибори під час воєнного стану. Він назвав це “міфом”, в який вже не вірять навіть депутати, яких за його словами, намагались “тренувати” подібними заявами.
Про це він повідомив під час інтерв’ю для “Украина Сейчас” та Інформатора. Нардеп відповів на запитання, який розклад він бачить у парламенті, якщо вибори такі відбудуться.
“Декілька дисклеймерів: я досі вважаю, що ніяких виборів не буде. Це прям міф, в який навіть вже “неокрепшие умы” деяких народних депутатів, яких намагались тренувати цим, вже не вірять. Я був на ЄС’і, я чув багато заяв внутрішніх і на публіку від послів G7. Виборів справді не буде”, – каже депутат.
За його словами, в Україні зараз війна і “м’яко кажучи” зараз не до виборів. Також він розповів своє бачення майбутнього розкладу у парламенті.
“Ще раз: війна – це настільки великий стрес для нас, як суспільства, що вона переформатувала весь політичний ландшафт. Перемога теж буде, сподіваюсь, приємним стресом, який знову його перефоматує”, – розповідає Железняк.
Він додає, що зараз неможливо спрогнозувати, які зміни будуть у парламенті. За його думкою, це буде залежати від перемоги, а саме коли і як вона настане.
“Легше передбачити завтра або через місяць курс еферіума (криптовалюта – Ред) або як крапля дощу долетить з верху вниз, ніж вгадати хоч з якої партії. Я не вірю в монобільшість, але все залежить від того, коли і як настане перемога”, – пояснює нардеп.
Вибори в Україні 2024: чи можливо це
Президент України Володимир Зеленський заявив під час великого інтерв’ю 27 серпня, що не проти провести вибори під час воєнного стану. Він відреагував на заяву американського сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який сказав, що навіть попри російську агресію в нас мають пройти вибори, до того ж вже наступного року.
Тобто міжнародні партнери України підтримують проведення виборів у 2024 році. Однак вони наголошують на необхідності дотримання міжнародних стандартів демократичних виборів.
Нагадаємо, що президентські вибори в Україні мали б пройти менше ніж за рік – навесні 2024 року. А восени вже б відбувалися парламентські.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Формальне голосування, а не демократичний процес: вибори-2024 можуть підірвати легітимність президента
- "Суперечать нормам міжнародного права": у МЗС України висловились про "президентські вибори" у невизнаному Карабаху
- Вибори 2024: Зеленський розповів про готовність і проблеми