З якого віку смартфони безпечні для здоров’я

В Україні існує проблема зміщеної комунікації, за якої молоді батьки перекладають відповідальність за виховання дітей на гаджети. Замість пояснювати малим, як влаштований світ, мами й тата купують чотирирічним дітям смартфони.

Далі вони саджають чада на диван і радіють, що ті їх не відволікають від власних гаджетів. Це дуже неправильно, пояснив лікар Євген Комаровський, і загрожує величезними проблемами в майбутньому. Тож головна проблема, за словами медика, це тато й мама, які перекладають на телефон власні функції.

Наступна проблема – це недостатня обізнаність батьків щодо програм та додатків, з якими стикається дитини в онлайні. Щоб знати, яку інформацію споживає дитина, треба вміти користуватись програмами батьківського контролю та орієнтуватись у віртуальному світі не гірше за власних дітей. 

Відповідальність мам і тат

З дітьми треба говорити, наполягає медик. Батьки несуть відповідальність за:

  • додатки,
  • оплату тарифу,
  • кількість проведеного дитиною часу онлайн. 

Лікар підкреслив, що час, проведений дитиною онлайн, а не з батьками, призводить до цілого комплексу морально-етичних проблем, які неодмінно виникнуть. Вони, зокрема, стосуватимуться складнощів у стосунках між дітьми та батьками, адже втрачатиметься простота і доступність комунікації. Іншими словами, вам буде складніше порозумітись з власними дітьми, якщо їх виховає Tik-Tok.

Додатки повинні встановлювати батьки.

Додатки повинні встановлювати батьки.

Що можуть контролювати батьки за допомогою програм:

  • який контент дитина споживає онлайн,
  • скільки часу вона знаходиться в мобільному пристрої,
  • закрити доступ до забороненого контенту. 

Діти повинні знати правила

Лікар також порадив домовлятися з дітьми про обмеження заздалегідь. Дитина має розуміти чітко встановлені прозорі правила використання нею гаджета. 

Комаровський також додав, що дитина, своєю чергою, не повинна мати понад 2 години екранного часу на день. Смартфон чи планшет варто відкладати в бік за півтори – дві години до сну. 

З якого віку дитині можна використовувати смартфон

Американські фахівці з інтернет-безпеки, опитані New York Times, рекомендують починати регулярно та на постійній основі користуватися смартфонами не раніше 12-14 років.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Тимур Мірошниченко фахівцям з усиновлення: Якщо вони думають, що ми зупинимось, то – ні!
  • Хто заробляє на протезуванні бійців. Чому лікарням не вигідно рятувати здоров'я поранених
  • Шарліз Терон розповіла про найголовніше захоплення своїх дочок
  • Сексуальна активність анчоусів та порівняння волосся в ніздрях: стали відомі лауреати Шнобелівської премії 2023 року

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь