Слимаки та гусениці обходять капусту стороною — розповідаємо, як борюся зі шкідниками

Навіть досвідчені городники можуть зіткнутися з такою проблемою, як напад гусениць або слимаків на посадки. Комахи завдають величезних збитків урожаю, перетворюючи качани капусти на решето. Обробляти посадки хімічними препаратами можна лише на ранніх стадіях. Під час формування кочанів дозволено лише натуральні засоби, які найкраще приготувати власноруч, інформує Ukr.Media.

Якщо при огляді грядок ви виявили на качанах гусениць, обов'язково придбайте такі препарати як бітоксибацилін і лепідоцид. Для приготування ефективного засобу, який допоможе позбавитися гусениць, в 1,5 л води розчиніть 1 ампулу лепідоциду і 1 ч.л. з гіркою бітоксибациліну. Засіб необхідно використовувати для обприскування капусти.

Якщо придбати ці засоби немає можливості, то для боротьби з гусеницями можна використовувати звичайну зубну пасту. Залийте 1 маленький тюбик зубної пасти на 1 л води та залиште настоятися на 2 години. Перелийте отриманий розчин в обприскувач та обробіть капусту.

Для запобігання повторної появи гусениць на капусті використовуйте описані вище засоби 1 раз на тиждень.

Для додаткового захисту посадок капусту можна накрити дрібною сіткою.

При боротьбі зі слимаками в першу чергу необхідно створити перешкоду, яка завадить шкідникам дістатися качанів. Як перешкоду можна використовувати товчену шкаралупу яєць або кропиву, яку необхідно розкласти між рядами.

Ще один дієвий метод боротьби зі слимаками — опудрювання капусти деревною золою.

Рослини та ґрунт навколо опудрюють золою 2-3 рази протягом сезону з інтервалом 7-10 днів із розрахунку 0,5 — 1 склянка на 1 кв.м. посадок. Опудрування проводиться рано-вранці по росі. Якщо листя сухе, можна перед опудрюванням попередньо обприскати рослини водою. Крім того, що зола налякає шкідників, вона дасть капусті велику кількість поживних речовин, необхідних для зав'язування качанів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь