Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко відпустив без запобіжного заходу підозрюваного у справі олігарха Ігоря Коломойського. Йдеться саме про заволодіння 9,2 млрд грн ПриватБанку. А відпустили з-під варти колишню заступницю керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку Тетяну Якименко.
Про це повідомив журналіст Олег Новіков у Telegram. За його словами, Ткаченко закрив провадження за клопотанням детектива НАБУ і прокурора САП про застосування запобіжного заходу.
За словами Новікова, детектив та прокурор просили покласти на Якименко низку обов’язків і визначити заставу. Втім, суддя цього вирішив просто не робити.
Попереднє аналогічне рішення судді Ткаченка стосувалося колишнього менеджера ПриватБанку Ярослава Лугового. Його переглянуть в Апеляційній палаті ВАКС, але дату розгляду ще не визначили. Справу розглядатиме колегія у складі: головуюча Даниїла Чорненька, судді Інна Калугіна і Микола Глотов.
Суддя не арештував активи Коломойського
Пізніше Новіков також повідомив, що цей же слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко відмовився розглядати клопотання НАБУ і САП про арешт активів олігарха. Йдеться саме про його мільярдне майно. Зокрема, про корпоративні права у компаніях, нерухомість та автомобілі.
Причиною суддя назвав те, що, на його думку, спливли строки на розслідування справи. Тому він закрив провадження за клопотанням.
Справа Коломойського
Наразі Ігор Коломойский знаходиться у СІЗО при СБУ. Це є лише мірою запобіжного заходу та утримання особи, яка підозрюється у тому чи іншому злочині.
У лютому поточного року до олігарха навідувалися з обшуками представники силових структур. Вже у суботу, 2 вересня, його затримали співробітники СБУ та за рішенням суду направили до СІЗО. Бізнесмена підозрюють у шахрайстві та легалізації майна, яке було отримане в незаконний спосіб.
За даними слідства, Коломойський протягом 2013-2020 легалізував понад півмільярда гривень шляхом їхнього виведення за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних йому банківських установ – зокрема ПриватБанку в часи, коли останній ще належав олігархові. Власне, за це його й мають намір судити – розкрадання коштів.
Детективи-антикорупціонери також вручили Коломойському підозру. Окрім цього, НАБУ та САП заарештували активи бізнесмена на суму понад 3 мільярди гривень. Однак вони дещо запізнилися.
Наступне засідання по його справі має пройти 1 листопада цього року. Скоріше за все, арешт Коломойському буде продовжений.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- "Без інтернету, але з парашею в кутку": в яких умовах утримують Коломойського в ізоляторі СБУ
- Хто перший посадить Коломойського: ЗМІ розповіли про боротьбу СБУ та НАБУ за увʼязнення олігарха
- Позов проти Коломойського у США під загрозою: "Приватбанк" звинувачує ексвласників у спробі вплинути на суд у США