Як навчитися генерувати круті ідеї, не чекаючи раптового осяяння

Якщо ваша робота передбачає використання креативного мислення, то вам неодноразово доводилося стикатися з проблемою відсутності натхнення. Пропонуємо кілька простих, але ефективних способів навчитися генерувати круті ідеї, не чекаючи раптового осяяння, інформує Ukr.Media.

Не чекайте натхнення

Людині, яка захоплена улюбленою справою, знайоме відчуття, коли нові ідеї переповнюють і змушують працювати, не помічаючи часу і навколишніх людей. У такому стані вона готова працювати без перерв, аби тільки не втратити це натхнення. Таке, звичайно, буває, але частіше у фільмах або книгах. У реальному житті генерація ідей — це скоріше робота, яку потрібно просто брати і виконувати.

Геніальна ідея не знайде вас сама — для того, щоб згенерувати її, ви повинні хоча б почати. Беріть приклад з письменників. Проблему "білої сторінки" вони вирішують просто: починають писати, навіть якщо в голові немає жодної думки.

Переступайте через кліше

Неважливо, де ви намагаєтеся згенерувати ідею — в бізнесі або творчості, — все одно першим, що прийде на розум, буде кліше, тобто щось, що ми неодноразово бачили і до чого вже встигли звикнути. Не довіряйте раптовим "осяянням": майже завжди перша ідея, яка спала на думку, буде штампом, який знайомий вам з масової культури.

Встановіть квоту на нові ідеї

Для того, щоб навчитися мислити нестандартно, спробуйте встановити квоту по генерації нових ідей. Припустимо, в день ви повинні придумувати і записувати п'ять ідей, які прийшли вам в голову. І так протягом тижня. Перевиконувати план можна, але записувати менше норми не можна за будь-яких обставин.

Записуйте все, що придумали, нехай навіть вам здасться, що ідеї дивні або зовсім приречені на провал. Вам легше буде налаштуватися на виконання справи, якщо ви її запланували. Як тільки ви привчите себе до постійної генерації ідей — ви без зусиль зможете запускати креативне мислення тоді, коли вам буде потрібно.

Не бійтеся виходити за рамки

Спробуйте перевернути якусь звичну ідею і подивися, які нові можливості це відкриє. Або додати до ідеї, що вже стала класичною, щось нове і незвичайне. Цей простий прийом допоможе знайти нестандартні рішення.

Записуйте ідеї навіть тоді, коли, здавалося б, пізно

З кожним з нас неодноразово траплялися ситуації, коли дотепна відповідь співрозмовнику знаходилася тільки після того, як момент був уже упущений. І це прикре почуття ми відчуваємо не тільки коли не змогли підібрати потрібні слова під час розмови. Найчастіше краще рішення проблеми ми знаходимо після того, як воно втрачає свою актуальність.

Більшість вважає за краще просто забути ідею що спала на думку. Ми ж радимо записати її, щоб тримати на озброєнні в майбутньому. Життя циклічне, і багато ситуацій повторюються частіше, ніж нам здається на перший погляд.

Надихайтеся тим, що вже придумано

У нашому світі немає нічого оригінального — все коли-небудь вже винаходили, говорили і робили. Чужі ідеї не можна видавати за свої, але їх можна використовувати для натхнення — переосмислювати їх і на основі вже готових, винаходити щось якісно нове. Причому іноді натхнення можна знайти в абсолютно несподіваній галузі, наприклад на виставці або при перегляді науково-фантастичного фільму. Чим більше ви намагаєтеся урізноманітнити своє життя, тим краще.

Не замикайте себе в чотирьох стінах

Вам, швидше за все, знайоме таке відчуття: коли ви довго сидите в замкнутому просторі, ви починаєте мучитися від того, що голова залишається порожньою, як би не намагалися включити уяву. Єдиний спосіб подолати це — змінити вид діяльності. Як тільки ви відчуваєте, що не можете "народити" креативну ідею — покидайте квартиру і йдіть назустріч новим відчуттям. Це може бути звичайний похід в кіно, посиденьки в кафе з друзями або прогулянка з коханою дівчиною — все що завгодно. Головне — емоції.

Просіть свіжий погляд

Один з найдієвіших способів згенерувати круту ідею, якщо в голові зовсім порожньо, — попросити допомоги у навколишніх людей. Краще буде, якщо ви спробуєте розповісти про те, що вам потрібно, маленькій дитині або людині, яка абсолютно не знайома зі специфікою вашої роботи. Саме людина "з вулиці" абсолютно несподівано для себе самого може побачити те, чого не бачить навіть професіонал. Свіжий погляд — це відмінний спосіб переосмислення звичних ідей.

Зближуйтеся з людьми, якщо працюєте в команді

Якщо генерувати ідеї потрібно в команді, найбільш ефективним способом позбутися психологічного дискомфорту буде відсутність критики на первинному етапі. Нехай вся група висловлює свої ідеї, не боячись того, що їх відразу відкинуть, а саму людину звинуватять в некомпетентності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь