Де в Україні немає світла 29 вересня – заява Укренерго

Станом на 29 вересня через бойові дії та з інших причин без світла залишається 403 населені пункти України. Також є нові пошкодження в мережах обленерго Донеччини, Дніпропетровщини, Харківщини, Херсонщини, Чернігівщини. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

Як зазначили в Укренерго, запрацювала високовольтна повітряна лінія на Сході України. Це суттєво підвищило надійність живлення всього регіону. Частина лінії проходить по деокупованій території, яку російські окупанти щільно замінували при відступі. Попри небезпеку, ремонтні бригади вклались у визначений термін – до початку опалювального сезону.

Для підтримки балансу між споживанням та виробництвом електроенергії обмежувалась робота вітрових та сонячних електростанцій в денні години з 11:30 до 15:30, з максимальною потужністю в окремі години 703 МВт. Триває планова ремонтна кампанія на енергоблоках інших електростанцій.

Імпорт електроенергії є зі Словаччини. Загальний обсяг 239 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 100 МВт. Експорт здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 5021 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 386 МВт.

Основні складнощі, з якими стикались енергетики під час відновлення енергооб’єктів, пошкоджених масованими атаками ворога

Голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький у нещодавньому інтерв’ю заявив, що деякі види обладнання потребують досить тривалого періоду виготовлення. Наприклад, автотрансформатори. Це технологічно складне у виготовленні обладнання, і є не так багато країн у світі, які вміють виготовляти автотрансформатори, які підходять для магістральних мереж України.

“Найбільш дефіцитний ресурс був – час. Енергосистема будується десятиліттями, і якщо в тебе пошкоджено або зруйновано мало не половину об’єктів, відновити їх за декілька місяців надзвичайно складно. Ми законтрактували обладнання у багатьох виробників з різних країн світу, там, де вони масово виробляються, і там, де є відповідні потужності. Проблема, як я вже сказав, була в тому, що просто термін їх виготовлення і доставки значний. Також проблема була в тому, що взагалі у світі зараз величезний дефіцит електротехнічного обладнання. Енергосистеми всіх країн перебудовуються у зв’язку з “зеленим переходом”, який є глобальним явищем. Є величезний дефіцит обладнання. Для нас обладнання часто виготовляли в пріоритетному порядку. Тобто ми були в черзі першими. Автотрансформатори почали їхати Х-місяців тому, вони продовжували їхати протягом літа, продовжують їхати протягом осені. І взагалі у нас зараз законтрактована достатньо велика кількість обладнання, зокрема і автотрансформаторів, щоб забезпечити постійне поповнення нашого парку. Ми робимо замовлення навіть частково для тимчасово захоплених територій під деокупацію. І також плануємо створити певний запас”, – пояснив Кудрицький. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Росія готує нові удари по енергетичних об'єктах: в Офісі президента розповіли, чи готова Україна до зими
  • Кабінет Міністрів готує важливе рішення для українців, які мають борги за електроенергію
  • Чи будуть блекаути? В ДТЕК пояснили, як енергетики готуються до складної зими
  • Заступник Єрмака обіцяє здорожчання електрики для населення: подробиці

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь