Національне агентство з питань запобігання корупції оголосило про призупинення статусу міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank. Будапешт вимагав цього,
блокуючи допомогу від ЄС для України. Таке є рішення ухвалили щодо п’ятьох грецьких перевізників, які транспортують російську нафту.
Про рішення НАЗК щодо OTP Bank повідомляє пресслужба відомства. Його ухвалили за результатом переговорів між представниками НАЗК та представниками компаній та уряду Угорщини.
“Агентство сподівається, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу, а також виключить можливість блокування Грецією майбутнього пакету санкцій ЄС, спрямованого на зменшення можливості росії продовжувати війну”, – йдеться у повідомленні.
Також НАЗК інформує, що статус міжнародного спонсора війни призупинили для п’ятьох грецьких перевізників. Влада України звинувачувала їх у нелегальному транспортуванні російської нафти в обхід цінової стелі.
Скандал довкола OTP Bank
OTP Bank має підконтрольні філії в ряді країн, включаючи Україну, Словенію, Хорватію, Словаччину, Чорногорію, Румунію та Росію. Цей банк входить до переліку 50 найбільших банків у Росії та обслуговує понад 2,2 мільйони клієнтів. У Росії банк діє у понад 1 850 населених пунктах і займає восьме місце на ринку кредитних карт.
За звітами OTP Group за 2021 рік, чистий прибуток російського відділення банку склав 37,6 мільярда форинтів, що становить 7,6% від сукупного прибутку групи. Проте, у 2020 році в Росії банк заробив 113 мільйонів рублів прибутку та сплатив понад 190 мільйонів рублів податку на прибуток до бюджету Росії.
В травні 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) включило OTP Bank до списку спонсорів війни через його діяльність в Росії та підтримку територій “ДНР”/”ЛНР”. Україна вважає такі дії банку спонсоруванням тероризму.
Попри реакцію України, угорське керівництво в Будапешті оголосило, що буде блокувати виділення нових траншів із Європейського фонду миру для України та вводити санкції проти Росії. Це рішення призвело до того, що Україна змушена була йти на компроміси з угорською владою.