На піку кар’єри: куди рухатися далі, якщо ви вже досягли всього

Думаєте, вам більше нікуди рости? Але часто нам так тільки здається. Розібратися в цьому допоможе психолог, інформує Ukr.Media.

Багато хто сприймає роботу як запаморочливий забіг по кар’єрних сходах, як змагання, в якому потрібно обігнати конкурентів, щоб швидше досягти вершини. Але у якусь мить ви раптом усвідомлюєте, що вперлися в стелю — підніматися далі нікуди. Ви більше не бачите перспектив і не знаєте, пора щось міняти, чи потрібно задовольнятися тим, що маєте. Що робити? Є п’ять способів “обійти” стелю.

Нове місце

У різних компаніях кар’єрна стеля знаходиться на різних рівнях. Те, що для маленької фірми — межа, для великої — тільки початок шляху. Часом заради перспектив варто піти на нижчу посаду або меншу зарплату. Тактично таке рішення здається дивним, але стратегічно ви тільки виграєте від цього кроку.

Важливо! Часто на зміну роботи ми не можемо зважитися тому, що не готові вийти із зони комфорту: на старому місці все зрозуміло і звично, а тут доведеться звикати до нового, підлаштовуватися і підкорятися.

Але пам’ятайте: якщо не зробити крок зараз, пізніше змусити себе ризикнути буде ще складніше.

Розвиток “у ширину”

Якщо перестати сприймати кар’єру як вічний рух угору, то можна почати відточувати окремі навички, освоювати суміжні професії або заглибитися у свою.

Важливо! Стежте, щоб саморозвиток не перетворилося в порожнє проведення часу. Будь-який навик і знання треба застосовувати в кар’єрі і житті, а не відкладати в дальній ящик непотрібних досягнень.

Інша сфера

Вам здається, що ви досягли стелі не лише в конкретній компанії, а в професії в цілому? Тоді задумайтеся про зміну сфери діяльності. Згадайте свої дитячі мрії, від яких ви відмахнулися, щоб отримати престижну професію і “вибитися в люди”. А, можливо, варто спробувати трансформувати своє хобі в джерело постійного доходу?

Важливо! Боїтеся, що так ви перекреслите всі свої досягнення? Ні! Насправді отримані вміння і знання і налагоджені зв’язки дозволять швидше домогтися успіху і в новій справі.

Продуктивність

Спробуйте оптимізувати свою продуктивність, вдосконалюючи навички виконання робіт швидше, при цьому не втрачаючи якості. Це дозволить вам віддавати більше часу родині, хобі або подорожам.

Важливо пам’ятати, що вирішення життєвих проблем через роботу може бути тимчасовим втечею. Перш ніж робити зайві кроки, обдумайте, як ви плануєте витрачати вивільнений час, і будьте раді цьому.

Розгляньте можливість створення власного бізнесу як логічного розвитку вашої кар’єри. Зібравши великий досвід та усвідомивши, як вести справи, ви можете спробувати втілити свої ідеї у життя.

Важливо врахувати, що власний бізнес не завжди приносить миттєвий великий прибуток, особливо на початковому етапі, і може вимагати значних вкладень часу та зусиль. Тому перед тим, як вирушити у світ підприємництва, ретельно вивчіть всі переваги і недоліки, оцініть ризики і розгляньте можливість знаходження союзників.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь