Рекордна врожайність та труднощі експорту: аграрії відновлюються після війни

До вторгнення Росії аграрний сектор вносив близько 20% у валовий внутрішній продукт країни. Війна сильно вразила економіку та агропромисловий комплекс. Згідно з експертами Міністерства аграрної політики та продовольства, прямі збитки від війни у сільському господарстві станом на вересень минулого року сягнули 6,6 мільярдів доларів, з найбільшими збитками в галузі сільськогосподарської техніки, приблизно 3 мільярди доларів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

Незважаючи на початкові прогнози Мінагрополітики, що передбачали виражені труднощі у сівбі та експорті, сільгоспвиробники вразливого 2023 року виявилися вище очікувань. Станом на грудень, аграрії зібрали 78,7 мільйонів тонн зернових та олійних культур, що на 23,6% більше порівняно з минулим роком.

Рекордна врожайність та фактори успіху

Такий успіх пояснюється сприятливою погодою та врожайністю. Хоча частина земель залишалася несіяною через труднощі, зумовлені війною, допомогла сприятлива погода. Українські аграрії отримали рекордні 51,8 центнерів зерна з гектара, порівняно з 45,8 центнерами у 2022 році.

«Коли потрібні були дощі – були дощі. Коли знадобилася спека – була спека», – зазначив голова Української зернової асоціації Сергій Іващенко.

Проблеми експорту та їх наслідки

Минулий рік також запам’ятався складнощами у експорті агропродукції. Блокада портів польськими, угорськими та словацькими автоперевізниками та російські атаки на порти «Одеса» та «Чорноморськ» суттєво ускладнили поставки. За словами народного депутата Дмитра Соломчука, Україна тепер експортує лише половину необхідного обсягу через морські порти.

Позитивні тенденції та підтримка держави

Збільшується імпорт української соняшникової олії в Європу та пшениці в країни Африки та Близького Сходу. За програмою «Доступні кредити 5-7-9%», держава надала фінансову підтримку 10,5 тисячам агропідприємств на суму 42 мільярди гривень.

Незважаючи на труднощі минулого року, попит на українську агропродукцію в світі залишається стійким, вказуючи на потенціал відновлення сільського господарства в умовах викликів війни.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь