Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Владислав Володський – один із рядових покидьків, що наживаються на армії під час війни. Хоча це лише на перший погляд. Тому що, якщо придивитися до нього уважніше, виникає багато питань та нестиковок.

Владислав Олексійович Володський – бізнесмен із Запоріжжя, який торік погорів на крадіжці під час закупівлі продуктів для ЗСУ. Схема була дещо тупуватою і примітивною, хоча й цілком робочою – Владислав Володський постачав Міністерству оборони продукти за завищеними цінами. Схема не нова, вона цілком працює і Владислав Володський аж ніяк не унікальний у її використанні.

Якщо спростити і не лізти в нетрі кримінальної справи, то схема була наступною – ТОВ «Регіон-Продукт Плюс» Владислава Володського вигравало тендери Міноборони, а далі фальсифікувало податкові накладні через фірми Володського-старшого – ТОВ «Чудові Страви» та ТОВ «Регіон-Продукт», завищуючи таким чином ціни. Як випливає з даних кримінального провадження № 12023000000001819, порушеного за цим фактом, «У період з 01.01.2022 по 15.08.2023 ТОВ «Регіон-Продукт» (ЄДРПОУ 39234010) здійснило поставку товарів в адресу неплатників ПДВ (імовірно структурні підрозділи МО України) із націнкою на 1 одиницю товару від 11% до 100% (в залежності від виду товару), що в свою чергу призвело до збільшення витрат на закупівлю даних видів товару, в сумі 31222321,20 грн., в т.ч. ПДВ 5203720,20 грн. Внаслідок вчинення вказаних дій із штучного завищення вартості поставленого товару, державі в особі МО України заподіяно матеріальної шкоди (збитків) на вищевказану суму».

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Тобто сімейка Володських «взула» Міноборони на 31 222 321 гривню. Що у цьому незвичайного? Поки нічого. Але запам’ятайте суму – 31 мільйон гривень. Вона, за мірками тих, хто сидить на закупівлях для армії, незначна. І тому все, що трапилося далі, викликає подив. По-перше, кримінальну справу проти Владислава та Олексія Володських було порушено ще влітку минулого року. Але широку популярність вони, особливо Володський-молодший, здобули десь із тиждень тому. Якщо забити в ГУГЛ прізвище “Владислав Володський”, то ми отримаємо наступний результат.

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Видача пошуку – величезна. Але, якщо перейти за посиланнями, які пропонує пошуковик, то вийде таке:

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Переважна більшість матеріалів про Владислава Володського вичищена, причому дуже оперативно. Про те, що ці матеріали були, свідчать URL-адреси. Але самих матеріалів нема.

Що в цьому незвичайного, адже така практика є нормою для українських ЗМІ? Згадайте суму, яку ставлять Володському – 31 мільйон гривень. Її розміри не варті двох речей: перше – затівати проти Владислава Володського велику інформаційну кампанію, про яку свідчить результат видачі пошуковика, і друге – витрачати величезні гроші на зачистку цих матеріалів.

Тим більше, що грошей у Владислава Володського від афери, на якій він погорів, залишилося дуже мало – як випливає з матеріалів тієї ж кримінальної справи, більшість грошей витрачено на придбання елітного автопарку:

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Не треба також забувати про «відкати» чиновникам Міноборони, які допомагали виграти тендери та інші накладні витрати. Простіше кажучи, грошей на таку масштабну зачистку Владислав Володський не має.

Звідси два питання: чому на нього так масштабно наїхали і чому (і за які гроші) він так оперативно вичистив усе? Спробуємо відповісти на обидва питання. Звичайно, наші міркування дещо гіпотетичні, але, доки не доведено протилежне, вони мають право на існування.

По-перше, заголовки матеріалів про Владислава Володського не брехали – він справді дрібний шахрай. Згідно з даними держреєстрів, йому належить одна фірма – ТОВ «Регіон-Продукт-Плюс». Але річ у тому, що ТОВ «Регіон-Продукт-Плюс» знаходиться на межі банкрутства, воно є збитковим. Проте тендери регулярно вигравало.

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Крім того, сам Владислав Володський фігурує у судових реєстрах, але, знову ж таки, це дуже дріб’язкові справи: порушення ПДР, несплата аліментів, ввезення «євробляхи», несплачений вчасно споживчий кредит…

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

До речі, про «євробляхи» – кажуть, що Володський не сам ввозив цей БМВ з Європи, а виступив як так званий «верблюд» або «олень» – людину, на яку це ввезення оформляли за сто доларів винагороди. Так це чи ні, але загалом, його біографія – це біографія не лише дрібного шахрая, а ще й невдахи. Можна, звичайно, подумати, що схему організував батько, Олексій Володський, але й у його персони нічого видатного немає – дві фірми, в одній із них – ТОВ «Регіон-Продукт» Володський-старший був директором до того, як вона «згоріла» на тендерах для МО, а у другій – ТОВ «Чудові Страви», яка також брала участь у схемі, Олексій Володський став бенефіціаром лише після того, як було відкрито кримінальну справу.

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Саме ця фірма з усіх трьох, що згадуються у кримінальній справі, і демонструвала найкращі фінансові результати. Але чомусь після відкриття кримінальної справи терміново змінила бенефіціара. І складається стійке враження, що Олексій Юрійович Володський чистий номінал. «Фунт», професія якого – сидіти за іншими.

Але і його син, Владислав Олексійович Володський, теж дуже скидається на «фунта». Тому що його нібито прибутки від крадіжки на тендерах до Міноборони ніяк не в’яжуться з його персоною. За простроченим кредитом він винен лише трохи більше 240 тисяч гривень. Що для середньостатистичного українця фантастична сума, але згадайте, скільки ставлять за провину Владиславу Володському – понад 31 мільйон.

Дрібний аферист при великій грі Владислав Володський: Хто стоїть за мільярдними крадіжками у армії?

Причому 243 595 гривень, які з Владислава Володського вимагає банк, – це вся сума із відсотками. А брав він у банку значно менше – 137 000 гривень, ще 2020 року.

Це свідчить про те, що схему крадіжки на тендерах Міноборони придумано не Владиславом Володським. Його до бюджетних мільйонів просто ніхто не пустив би – там нині годуються люди, яким Володський може хіба чистити взуття. Чи не його це рівень. Максимум Владислава Володського – взяти у банку три тисячі доларів та не повернути.

Тому постає логічне питання – для кого служив «фунтом» Владислав Володський? Хто забезпечив нікому невідомому дрібному аферистові з купою боргів можливість не просто брати участь у тендерах, які жорстко розподіляються на рівні Офісу президента, а ще їх вигравати? Більше того – схема по крадіжці тривала майже рік. Без серйозного «даху» таке у нашій країні неможливо.

Але тоді виникає й інше логічне питання – чи був Владислав Володський єдиним учасником схеми крадіжок на армії? Щось підказує, що ні. Чомусь здається, що фірми Владислава Володського та вкрадений ним 31 мільйон гривень – лише верхівка айсберга, частина величезної схеми крадіжки мільярдів. Чи вийде слідство за межі фігури Владислава Володського і чи розкручуватиме всю схему? Поки що відповіді немає.

Але натомість, якщо припустити, що наша версія вірна, то вдається відповісти і на запитання, поставлені на початку матеріалу – чому про Володського було так багато публікацій і чому вони зникли. Швидше за все, на схему з фірмами Владислава Володського вийшли невипадково – хтось злив їх правоохоронцям з усіма документами. І, швидше за все, аж ніяк не з благородних спонукань – звичайна бійка за потоки. Тому й було багато публікацій – конкуренти постаралися. Але саме тому і знайшлися гроші та вплив, щоб ці матеріали оперативно вичистити – особам, які сидять на потоках крадених у армії мільярдів, зовсім не посміхається шум у пресі та можливий інтерес тих, хто ці гроші дає. А дає їх Захід, який уже давно прямо говорить українській владі – або ви припините красти, або не буде грошей.

На запитання – хто саме стоїть за Владиславом Володським – відповісти ми, на жаль, не можемо. Поки що не можемо. Адже бійка за потоки триває, хто знає, що зіллють цікавого завтра?

Основні учасники схеми:

  • Владислав Володський: головний організатор схеми, керівник ТОВ “Регіон-Продукт Плюс”.
  • Олексій Володський: батько Владислава, співучасник у керуванні іншими компаніями, залученими до шахрайства, зокрема ТОВ “Чудові Страви”.

Юридичні особи:

  • ТОВ “Регіон-Продукт Плюс”: фірма, зареєстрована на Владислава Володського.
  • ТОВ “Регіон-Продукт”: ще одна компанія, що використовувалась у схемі.
  • ТОВ “Чудові Страви”: компанія, керована Олексієм Володським.

Суть шахрайства:

Схема передбачала значне завищення вартості продуктів харчування, що постачалися для Збройних Сил України. Використання фіктивних контрактів і рахунків дозволило привласнити значні суми бюджетних коштів, які потім розподілялись між учасниками злочинної групи.

Корупційні зв’язки та прикриття:

Володський прикривав свої дії нібито зв’язками з Сергієм Чепурним, який, за його словами, мав доступ до Офісу Президента. Насправді жодних реальних зв’язків з Офісом Президента не було, проте ця легенда використовувалась для тиску на правоохоронців та залякування потенційних викривачів.

Фінансова шахрайська діяльність:

Окрім крадіжок на постачання продуктів, Володський організовував так звані благодійні збори для армії. Зібрані кошти нібито мали бути спрямовані на закупівлю продуктів та засобів гігієни, але до фронту вони так і не дійшли. Владислав Володський заявляв, що ці збори санкціоновані Офісом Президента, а у тих підприємців, хто не дасть грошей, можуть виникнути проблеми з Податковою службою та правоохоронцями.

Кримінальне провадження:

  • Досудове розслідування: Розслідування проводиться Головним слідчим управлінням Національної поліції України.
  • Номер справи: 12023000000001819.
  • Статті: 191 (Привласнення або розтрата майна) та 209 (Відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
  • Потенційне покарання: Володському загрожує від 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Проте, на сьогодні він та його спільники залишаються на свободі.
  • Попередні проблеми із законом: У 2014 році проти Владислава Володського вже порушували кримінальну справу за статтями 383 та 384 КК України, однак вона була закрита завдяки впливу батька.

Громадський резонанс:

  • Реакція ЗМІ: Випадок Владислава Володського активно висвітлюється у ЗМІ, акцентуючи увагу на системних проблемах у боротьбі з корупцією в Україні.
  • Реформи: Випадок піднімає питання про необхідність реформ у системі державних закупівель і забезпечення більш прозорого та ефективного контролю за використанням бюджетних коштів.
  • Висновки: Справа Владислава Володського демонструє глибокі проблеми з корупцією в Україні. Необхідно впроваджувати жорсткі заходи з боротьби з корупцією та забезпечувати ефективне покарання за злочини, пов’язані з державними закупівлями.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь