Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

Ім’я столичного підприємця Сергія Чепурного випливло кілька днів тому через розслідування крадіжки на закупівлі продуктів для Збройних сил України. Але як випливло, так і зникло. І в цьому полягає парадокс, на який мало хто звернув увагу.

Однак саме це дивно у всій цій історії. Сюжет такий: деякий час тому в мережу злили інформацію про кримінальну справу, відкриту проти Владислава Володського, якого звинувачують у розкраданні 31 222 321 гривні на тендерах, що проводило Міноборони, закуповуючи продукти для армії. Схема була простою, але дієвою – фірми Владислава Володського вигравали тендери Міністерства оборони, пропускали через свій ланцюжок куплені дешево продукти, накручуючи таким чином ціни, і продавали потім ці продукти армії.

Історія трапилася минулого року, Володського затримали у серпні, проти нього порушили кримінальну справу № 12023000000001819. Бажаючі можуть ознайомитися з подробицями в ЄРДСР за цим посиланням. Але відразу скажемо – нічого особливого, звичайна афера на невелику суму. Володського звинувачують у розкраданні всього 31 з невеликим мільйона гривень, що на тлі сотень мільярдів, вкрадених через тендери МО, справді мізер.

Але далі почалися дива. Матеріали про справу Володського почали швидко зникати з інтернету. Що на тлі копійчаної суми, вкраденої з бюджету, вже дивно. Вивчення персони самого Владислава Володського теж викликало подив – це дрібний аферист-невдаха із Запоріжжя, якого за визначенням ніхто б не підпустив до бюджетних потоків навіть позаштатної районної лікарні, не кажучи вже про Міністерство оборони. Про персону Владислава Володського можна судити хоча б з того, що він не повертає три з половиною тисячі доларів кредиту, оскільки він не має грошей.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

А фірми, що належать йому та вигравали тендери у МО, – на межі банкрутства.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

І тому постало питання – хто стоїть за явним «фунтом» Володським? Хто пустив його до потоків армійських грошей і хто так оперативно вичистив компромат? А матеріалів про розкрадання Владислава Володського вже практично немає доступу – спробуйте пошукати самі.

Але Володський Володським, а в зачищених матеріалах згадувалося і прізвище Сергія Миколайовича Чепурного, якого називали людиною, яка пробила для Володського в ОПУ квоту на розграбування Міністерства оборони. Чому в ОПУ? Тому що бюджетними грошима та крадіжками з них відає виключно ОПУ. Хто саме допоміг Володському вигравати тендери від МО – питання відкрите. Сліди до цієї людини (або людей) ведуть, швидше за все, саме через Сергія Чепурного. І деякі розслідувачі зосередилися на його особистості. Але з ним сталося те саме, що і з Владиславом Володським. Матеріалів було багато.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

Але всі вони вичищені.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

І ось питання – чому? Сам Сергій Чепурний, як і Владислав Володський, нічого особливого не представляє. Щоправда, він трохи успішніший за Володського – немає хоча б боргів за аліментами та простроченим кредитом. Є небагато бізнесу, який можна навіть назвати успішним.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

Але саме вивчення цього списку і дає нам підказку. Йдеться про кінотеатр «Тампере» та магазин «Ноти» у Києві. Сергій Чепурний був директором першого та власником останнього. Йдеться про банальне привласнення комунальної власності. Магазин «Ноти» він підгріб під себе ще 1997 року, став співзасновником ТОВ «Магазин Ноти» спільно з Національною спілкою композиторів України.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

Далі було банкрутство. Причина вкрай проста: розташування магазину. Він знаходився на вулиці Богдана Хмельницького, 31, за три кроки від Хрещатика.

Тіньовий «бригадир» крадіжок в МО: Як Сергій Чепурний уникає розкриття в корупційних схемах

Щодо кінотеатру «Тампере», розташованого на Відрадному, на вулиці Академіка Шалімова, 42, він раптово згорів у травні 2022 року. Але перед цим була ціла епопея щодо передачі його з комунальної власності у приватні руки. Героєм цієї епопеї був саме Сергій Чепурний.

Незважаючи на те, що Київрада не голосувала за відчуження комплексу, наприкінці 2013 року в обхід процедури приватизації об’єктів культури було зареєстровано право власності на «Тампере» на офшорну компанію «Лексафін Бізнес С. А.». Народний депутат VIII скликання, перший заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський з’ясував, що ТОВ «Дельта ПФ» та компанія «Лексафін Бізнес С. А.» у 2014 році уклали договір іпотеки до 2026 року, об’єктом якого незаконно став кінотеатр «Тампере».

А хто був директором КП «Кінотеатр Тампере» та ТОВ «Дельта ПФ»? Правильно – Сергій Чепурний. І саме під час його керівництва кінотеатр перейшов із міської власності до офшору. Чепурний навіть висловлювався з цього приводу, мовляв, кінотеатр «перетворять на сучасний культурний центр Солом’янського району столиці». Він навіть назвався «девелопером».

Правоохоронні органи викрили масштабну схему крадіжок на закупівлі продуктів харчування для української армії, організовану молодим підприємцем із Запоріжжя Владиславом Володським. Йому загрожує від 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Володський разом з батьком розробили прибуткову схему, яка дозволила їм привласнювати значні суми бюджетних коштів. Використовуючи свої компанії, зокрема ТОВ «Регіон-Продукт» та інші фірми, вони реалізовували шахрайські операції, обманюючи державу та підриваючи забезпечення харчуванням військовослужбовців Збройних сил України.

Слідство встановило, що бюджетні кошти привласнювалися в особливо великих розмірах. Попри те, що суми, за оцінками прокурорів, були значні, а схема безпосередньо зачіпала державні інтереси та харчування військових, Володський досі залишається на волі.

Також на волі перебуває Сергій Чепурний, який був залучений до створення «прикриття» для Володського. За словами джерел, Володський залучив Чепурного для забезпечення своєї безкарності, використовуючи його зв’язки для уникнення відповідальності. Батько Володського активно використовує ці зв’язки, намагаючись вплинути на слідство та уникнути покарання для своєї шахрайської родини.

Правоохоронці продовжують розслідування цієї справи, але на даний момент винуватці залишаються на свободі. Це викликає занепокоєння серед громадськості та ЗМІ, які стежать за розвитком подій і висвітлюють спроби уникнути відповідальності за масштабні крадіжки.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь