Ідеальне сусідство: які квіти можна посадити в саду поруч з трояндами

Троянди є найбільш улюбленими і популярними квітучими рослинами серед садівників і квіткарів-любителів. Що й казати, даний факт цілком обґрунтований – троянди цвітуть довго, це досить стійка рослина, а про красу і чудовий запах троянд і нагадувати не доводиться, інформує Ukr.Media.

Однак, мало хто знає, що чарівність рожевих кущів на клумбі можна посилити відповідними рослинами-компаньйонами. Підібравши вірних сусідів, ви не тільки створите унікальні за красою клумби, але й допоможете трояндам впоратися з шкідниками. Вибір вірних сусідів для троянди також може допомогти в залученні корисних комах для запилення.

Зазвичай сусіда по грядці вибирають виходячи із здатності рослин стимулювати зростання один одного або забезпечувати захист від шкідників один для одного. Важливо, щоб у рослин-компаньйонів були різні потреби в поживних речовинах, щоб вони не конкурували і не виснажували грунт.

Отже, найкращі сусіди для троянди – ті, які мають однакові вимоги по догляду (з точки зору світла, вологи та родючості), а також допомагають вирощувати троянди, захищаючи їх від хвороб і залучаючи корисних комах.

Овочі і трави – оптимальний вибір

 • Цибулеві- найкращі сусіди для троянди

Всі члени цибулевої сім'ї (allium) – корисні компаньйони для троянди. Вони захищають рожеві кущі від попелиці та інших шкідників. Вони також допомагають трояндам боротися з більшістю хвороб, до яких вони схильні. Не обов'язково садити часник або цибулю-порей (хоча це ідеальний варіант), ви можете зупинити вибір на декоративній цибулі.

 • Пряні трави- компаньйони троянд по грядці

Як і представники цибулевої сім'ї, багато пряних трав допомагають у боротьбі з шкідниками троянди. Найкращим варіантом стануть чебрець або петрушка.

Квіти – декоративні сусіди

 • Декоративна шавлія

Декоративна шавлія або сальвія – досить популярна рослина. Особливо її цінують любителі багаторічних рослин Декоративний шавлія (сальвія) – прекрасний компаньйон для троянди. Навіть візуально довгасті квіти шавлії підкреслять круглі форми чудово квітучих троянд. Якщо ж ви зупините вибір на різновиді сальвії «Блакитна королева», то додатково ви зможете залучити безліч метеликів у свій квітковий сад. Непоганим варіантом може стати різновид шавлії «Майська ніч».

 • Фенхель бронзовий

Для деяких садівників троянда грає більш важливу роль, ніж просто об'єкт милування. Багато використовують пелюстки троянд у створенні лікарських засобів, так як вони містять велику кількість иммуноукрепляющего вітаміну С. Якщо ви один з тих, хто в першу чергу цікавиться лікарськими засобами декоративних рослин, то пропонуємо вам підібрати сусіда по клумбі настільки ж корисного, як і сама троянда. Фенхель рожевий текстурно підкреслює красу рожевих кущів. Його жовті парасольки приваблюють безліч корисних комах, в тому числі і метеликів.

 • Полин звичайний

Сріблясто-сині листя полину – ідеальний фон для трояндових кущів. Однак, потрібно пам'ятати, що всі сорти полину вимагають гарного дренажу. Втім, хороший дренаж не зашкодить і рожевим кущах.

 • Кореопсис

Троянди часто садять поруч з кореопсисами, які зовні трохи нагадують троянди, однак відомі більш тривалим цвітінням. Деякі з сортів кореопсису цвітуть протягом 3 і більше місяців.

 • Рудбекія

Не варто забувати і про добре відому всім рудбекію. Вона також може стати чудовим партнером по грядці для ваших троянд. Різні кольори рудбекії допоможуть вам підібрати ідеальні колірні поєднання для клумби.

 • Флокси

Посадити флокси поруч з трояндами – прекрасна ідея ще й тому, що згодом з цих квітів можна складати чудові букети. Однак, вибираючи флокси в сусіди рожевим кущам необхідно пам'ятати і про достатню відстань між квітковими кущами, так як і троянди, флокси страждають від борошнистої роси, яка з'являється внаслідок поганої циркуляції повітря.

 • Іриси

Іриси можуть стати прекрасним варіантом для тих, хто любить підбирати колірні рішення і експериментувати з колірною гамою, адже саме різноманіття ірисів може забезпечити безліч можливостей комбінації кольорів, щоб підкреслити колір троянд або, навпаки, зіграти на контрасті. Догляд за ірисами дуже простий і не складе праці.

Кращі захисники троянд від шкідників

Якщо посадити поруч з трояндами такі рослини, то ви захистите троянди від багатьох хвороб і шкідників:

 • Деревій звичайний приваблює сонечок, які знищують попелицю на рожевих кущах.
 • Чорнобривці стримують шкідників і допомагають стимулювати зростання троянд.
 • Герань відлякує більшість шкідників трояндових кущів.

Рослини, які можна посадити під рожевими кущами

Оскільки троянди, як правило, ростуть на досить високих кущах, то навколо них можна посадити такі низькі рослини: аніс, дзвіночки, м'ята, молочай, деревій, аліссум, живокіст, братки, квітучий тютюн тощо

Отже, поряд із трояндами не можна садити гібіскус, азалію, кліматиси, жимолость.

Які рослини можна садити поруч з трояндами?

Вибираючи сусідів для троянд, запам'ятайте такі правила:

 • Троянди вимагають великої кількості сонця і погано реагують, якщо сусідні рослини кидають на них тінь.
 • Уникайте рослин з розвиненою кореневою системою поблизу троянд.
 • Уникайте рослин, схильних до неконтрольованого поширення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь