10 невибагливих кімнатних рослин, що цвітуть круглий рік

Якщо правильно підібрати квіти, то можна створити квітковий острівець у себе на підвіконні на цілий рік. Довгоквітучі невибагливі рослини дарують радість, гарний настрій і приносять користь, очищуючи повітря, інформує Ukr.Media.

При підборі рослини потрібно звернути увагу на вимоги до умов вирощування, адже від цього залежатиме тривалість цвітіння і зовнішній вигляд квітки.

Отже, 10 квітучих кімнатних рослин:

Абутилон (Кімнатний клен)

Абутилон цвіте з весни до осені, а зі скороченням світлового дня кількість квітконосів зменшується і рослина вступає у фазу спокою. Але якщо робити досвічування лампами денного світла, забезпечити підживлення і поливання, цвітіння не припиняється. Листя схожі на листя клена, звідси і друга назва. Квіти абутилона схожі на ліхтарики різних забарвлень.

Невибагливому у догляді, йому потрібно багато яскравого світла, регулярний полив, температурна межа 18-25ºС. Швидкоросла рослина, її висота досягає 1,5 м. Навесні пагони абутилона потрібно обрізати на 1/3 довжини. Для стимуляції цвітіння підгодівля повинна включати калійну селітру і суперфосфат.

Антуріум

Антуріум — рослина з великим глянсовим листям і квітками, які за формою нагадують сердечка.

Потребує постійно зволоженого ґрунту, може рости навіть у тіні, але краще цвіте і розвивається на південних і західних підвіконнях. Для рясного цвітіння зимова температура повинна бути не нижчою +15°C, літня — +25°C.

Антуріум любить обприскування, але тільки відстояною не менше двох діб, а краще очищеною водою.

Підживлювати бажано органічними добривами, оскільки рослина чутлива до надлишку азоту, фосфору, калію і мінеральних солей.

Бальзамін

Бальзамін цвіте практично круглий рік. Світлолюбний, але потрібно виключити попадання на нього прямих сонячних променів. Восени і взимку при нестачі сонячного світла чудово продовжує цвітіння при штучному освітленні. Дуже любить вологу, як у ґрунті, так і обприскування листя, особливо в спекотні дні. Температура вирощування +15- +25°C. Бальзамін не любить насилля, тому сусіди повинні бути на відстані від нього, інакше скине листя.

Відмінно розмножується верхівковими живцями. У 3-4-річному віці потребує пересадки і омолодження, старі рослини цвітуть гірше.

Бегонія

Бегонія — теплолюбна квітка, любить вологу, але тільки не обприскування листя. Для підтримки вологості повітря між горщиками квітів потрібно поставити ємності з водою. При температурі повітря нижче +16°C цвісти бегонія не буде. Любить яскраве розсіяне світло, на яскравому сонці листя вигорають, квіти блякнуть, бегонія втрачає декоративність. Підживу для стимуляції цвітіння потрібно давати бегонії кожні 2 тижні, чергуючи органомінеральні з мінеральними добривами для квітучих рослин.

Для формування пишності куща бегонії і утворення більшої кількості бічних пагонів періодично потрібно обрізати верхівки пагонів, використовуючи їх для розмноження.

Бегоній велика різноманітність : є кущові, вони ж вічноквітучі, бульбові, махрові, ампельні.

Герань

Герань — класика підвіконь ще з часів наших бабусь. Однорічна, світлолюбна рослина, яка любить рясні, але рідкі поливи. Температурний режим вирощування +8 +25°C. Герань любить багато повітря, тому влітку її потрібно виставляти на балкон або в сад. Горщики для вирощування не повинні бути великими, для отримання пишного квіткового куща в один горщик потрібно посадити три саджанці.

Пеларгонія королівська

Відрізняється від герані більш великими квітами і меншим, майже відсутнім, запахом листя. Догляд такий же, як і за геранню.

Для більш рясного цвітіння і надання кущу компактності навесні пеларгонію потрібно обрізати, залишаючи 3-4 міжвузля.

Гібіскус (Китайська троянда)

Гібіскус — вічнозелений квітучий чагарник. Тривалість життя однієї квітки — доба, гібридних, махрових форм — до 3 днів.

Вимогливий до сонячного світла, рясного поливу і підживлення. Влітку потрібно щодня обприскувати. При недостатньому поливі скидає бутони і квіти. Пересаджувати гібіскус потрібно щорічно, у дорослих рослин знімають верхній шар ґрунту і підсипають новий.

Залежно від способу обрізки гібіскус можна вирощувати у формі дерева або куща. Висота квітки може досягати 1,5-2 м.

Дуже добре гібіскус реагує на регулярні підгодживлення раз у 2-3 тижні.

Колерія

Невибаглива рослина, що віддає перевагу легкій півтіні і помірному поливу. Любить високу вологість повітря, але абсолютно не переносить обприскування листя. Горщики з Колерією потрібно ставити на піддони з керамзитом, наповнені водою.

Температура під час цвітіння повинна бути +23 +26°C. Взимку на рівні +16°C. Раз на місяць необхідно Колерію підживляти рідкими добривами для орхідей.

Пахистахис

Пахистахис — рослина без особливих претензій. Основне — рясний полив, підвищена вологість повітря, регулярна обрізка. Оптимальна температура +20 +26°C. При підвищенні температури витягується і оголює пагони, при зниженні скидає листя.

Світло потрібне розсіяне, любить свіже повітря, але не протяги. Дуже любить обприскування листя.

Пахистахис потрібно за мірою росту пагонів обрізати і прищипувати верхівки, щоб він кущувався, а не витягався.

Руеллія

Вічнозелений напівчагарник, що цвіте круглий рік. Тривалість життя квітки один день.

Воліє яскраве розсіяне світло, від прямих сонячних променів треба притіняти. Зимова температура вирощування +20 °C, літня + 24°C. Полив рясний у міру підсихання ґрунту. Руеллія потребує підвищеної вологості повітря, тому горщики з квіткою ставлять в піддон з вологим керамзитом або мохом сфагнумом.

Руеллія дуже чутлива до протягів і сухості повітря, що може стати причиною опадання листя.

Формувати рослину можна кущем або ліаною.

При виборі квітучих рослин для озеленення будинку або офісу потрібно розуміти, що хоч і невелика, але перерва між хвилями цвітіння у них буде. Квітка в цей період відпочиває і набирається сил. Приділяйте навіть, невибагливим квітам, трохи уваги і у відповідь вони обдарують вас пишним і тривалим цвітінням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь