4 дієвих способи зберігання зимових сортів яблук аж до весни

Слід відбирати тільки зимові сорти яблук, інформує Ukr.Media.

Кращою лежкістю відрізняються такі сорти, як "Антонівка звичайна"," Олімпійське"," Ренет Симиренко"," Джонатан"," Орловське зимове"," Жигулівське " та інші.

Збір плодів на зберігання здійснюється тільки в суху погоду в момент їх знімної зрілості. У жодному разі не можна відривати плодоніжки і витирати восковий наліт, а також мити фрукти.

Після закінчення збору необхідно укласти яблука в обрану тару і залишити в прохолодному місці на пару тижнів. Після закінчення цього часу треба розсортувати плоди і зробити відбракування тих, які не вселяють довіри. Після бажано обережно протерти кожен плід ганчіркою або серветкою, змоченою гліцерином.

У більшості випадків зберігання яблук на зиму здійснюється в спеціально підготовленому сховищі. Оптимальна температура приміщення повинна бути від -1 до +4 °C, а максимальна вологість повітря не повинна перевищувати 90%. Стіни в обраному приміщенні попередньо потрібно побілити, а підлогу обробити розчином залізного купоросу.

Перший спосіб-перешаровування. На дно тари насипається близько 3-5 см сухого матеріалу. Це можуть бути тирса, цибулиння, пісок з додаванням золи, лушпиння гречки, торф, сухе листя, стружка, солома.

На обраний матеріал укладається шар яблук так, щоб вони не стикалися один з одним. Фрукти кладуться плодоніжками вгору. Після цього плоди повністю засипаються матеріалом. Зверху таким же чином розміщуються ще кілька шарів до повного наповнення тари.

Спосіб другий. Якщо урожай не дуже великий, кожен плід можна загорнути окремо в папір або серветку і укласти рядами в ящик або коробку.

Найбільш популярний третій спосіб — зберігання плодів в поліетиленових пакетах. Фрукти розкладають в пакети по 2-3 кг, після чого пакет зав'язують і роблять в ньому кілька отворів для вентиляції.

Спосіб четвертий — зберігання в ямі. Перед настанням морозів, пізньої осені, в саду викопують яму глибиною приблизно 50 см. Її дно вистилають соломою або листям і поміщають туди зав'язані полотняні мішки або поліетиленові пакети з плодами.

Також роблять витяжку — вставляють кілька труб. Для цієї мети можна використовувати товсті стебла соняшника. Зверху яблук роблять ще один застил, який використовувався на дні ями, і засипають все землею.

Вибравши найбільш підходящий для себе спосіб зберігання, можна насолоджуватися свіжими яблучками всю зиму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь