4 порошки, які мають бути в арсеналі у кожного городника

Щоб уникнути незворотних наслідків, рослини в саду і на городі необхідно обробляти засобами, які мають інсектицидну та фунгіцидну дію. Оптимальний варіант — використання бюджетних натуральних засобів, які діють не гірше за дорогі хімічні препарати, інформує Ukr.Media.

Обробку рослин від шкідників можна проводити з препаратом, приготованим на основі харчової соди, яка зробить рослини стійкішими до шкідників. Харчова сода також нейтралізує кислотність ґрунту, роблячи його більш придатним для вирощування овочевих культур. Перевагою цього препарату є те, що його сміливо можна використовувати навіть у період плодоношення.

Для приготування підживлення 2 ч. л. соди необхідно розчинити у 2 л. води. Додайте до розчину трохи рослинної олії та рідкого мила, це допоможе засобу краще триматися на листі рослин. Використовуйте препарат для обприскування рослин по листку один раз на 2 тижні.

Ще одна ефективна обробка саду проводиться з використанням сульфату міді. Цей засіб довів свою ефективність у боротьбі з грибковими захворюваннями, у тому числі з фітофторозом, борошнистою росою та плодовою гниллю. Щоб приготувати 1% розчин препарату, беруть 100 г порошку сульфату міді та розчиняють у 1 л води, нагрітій до 50 градусів. Потім розчин розводять холодною водою до 9 літрів і використовують для обприскування рослин листом. Використовувати препарат на основі сульфату міді необхідно на початок періоду плодоношення.

Паприка містить активний компонент капсоїцин, який відлякує комах та шкідників. Щоб приготувати дієвий препарат, розведіть 1 ч л паприки в 1 л води. Додайте до розчину трохи рідкого мила і залиште настоюватися на 2-3 години. Процідіть настій, розведіть його в 10 л води та використовуйте для обприскування пошкоджених рослин у саду та на городі.

Приготувати інсектицид та фунгіцид можна на основі куркуми. Для цього 1 ч. л. порошку розводять в 1 л. води. Після додавання невеликої кількості рідкого мила препарат можна використовувати для обприскування рослин листом.

Крім того, що описані вище засоби захистять сад та город від бактерій та шкідників, вони дадуть рослинам велику кількість поживних речовин, що позитивно позначиться на якості та кількості врожаю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь