5 унікальних видів орхідей, які вражають своїм медовим ароматом

В орхідей широкий спектр запахів — шоколад, кориця, мускус, різноманітні фруктові аромати. Особливо яскраво виражений медовий аромат, який відчувається на великій відстані, інформує Ukr.Media.

Цимбідіум мечолистий

Один із різновидів всіма відомої орхідеї. Має дуже яскравий і святковий вигляд, така квітка прикрасить і освіжить будь-яку квартиру.

Цимбідіум має різні забарвлення і вважається найбільш популярним і красивим видом. Рослина має шикарний солодкуватий аромат. При хороших умовах утримання цимбідіума цвітіння триває 2-3 місяці, бутони починають в'янути через 1-2 тижні.

Дуже цікава структура в цієї орхідеї: листя можуть досягати довжини 94 см, суцвіття до 65, а самі квітки — 5 см. Пересадка здійснюється раз у 2 роки.

Купувати орхідею краще в теплу пору року, щоб знизити ризик обмороження у дорозі додому. Полив будь-якого виду здійснюється приміщенням горщика в ємність з водою, але необхідно знати, що занадто рясний полив може привести до гниття коріння і загибелі рослини.

Зигопеталум

Ніжна і приємна квітка, яка має кілька цікавих особливостей. Зігопеталум росте у вигляді драбинки, молоді бульби виростають трохи вище старих. Форма в них овальна, трохи сплощена. Як і всі орхідеї, має особливий медовий аромат.

Саме за зігопеталумом потрібен уважний догляд, адже він досить примхливий. Горщик слід поставити в місце з яскравою освітленістю, при цьому без прямих сонячних променів.

Вдень оптимальною температурою вважається 18-14 градуси, вночі — 14-15. Зі зміною пори року температурний режим не змінюється.

Поливати зигопеталум краще теплою водою або водою кімнатної температури, у жодному разі не холодною. Обов'язкове обприскування або зволожувач повітря в кімнаті з рослиною. Щоб захистити її від захворювань, необхідно створити комфортні умови і правильний догляд.

Арахніс

Виглядає арахніс дуже своєрідно і забавно, нагадуючи великого павука, але не страшного, а дуже красивого. Аромат квітів просто заворожує. Розмір стебел, як і сам арахніс, вражає, адже вони досягають 3-4 м у довжину.

У будинку його найкраще поставити на підвіконня, при пекучому сонці необов'язково переносити горщик в інше місце, дотатньо просто закрити вікно не надто темною фіранкою.

Рослина любить тепло, тому температура в кімнаті повинна бути від 16 до 24 градусів.

Полив потрібно здійснювати регулярно, але не варто цим зловживати. Вологість повітря повинна бути високою, і за цим необхідно уважно стежити. Цвіте арахніс близько 2 місяців у різні сезони.

Рінхостиліс гігантський

Цей вид орхідеї дивно витончений і елегантний, неодмінно є чудовою прикрасою квартири. На робочому місці рінхостіліс буде створювати приємну атмосферу не лише своїм виглядом, але і запахом.

Однак, не варто забувати про належний догляд, який забезпечити в робочому приміщенні буде досить складно.

Горщик найкраще поставити на підвіконня східної або західної сторони, в іншому разі рослині буде дуже жарко, що загрожує опіками і пожовклим листям. Вдень сприятливою температурою вважається 20-26 градусів, вночі — 16-20.

Поливати рослину слід не більше 30-40 хвилин, іноді полив може проводитися теплою або навіть гарячою водою (40-45 хвилин). Взимку часто поливати рінхолістіс не варто. У спекотні дні обприскування піде тільки на користь.

Катасетум

Катасетум — чудова і оригінальна орхідея, яка приваблює багатьох ароматом і екзотичними кольорами, відома й іншою назвою — орхідея-морквина.

Горщик для катасетума можна підвішувати, а сама ємність може бути зроблена як з пластику, так і з кераміки.

Рослина любить світлі кімнати, але не прямі сонячні промені. Влітку бажано виносити рослину на вулицю або балкон, не забуваючи про сонце, дощі або град. Дозрівання чоловічих або жіночих квіток безпосередньо залежить від освітлення.

Температурні умови прості: вдень — 26-30 градусів, вночі — 20-24. Обприскувати катасетум не потрібно, достатньо стежити за вологістю повітря в кімнаті.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь