6 причин, через які кінчики листя у кімнатних рослин стають чорними та сухими

Кожен квітникар хоч одноразово зіштовхувався з ситуацією, коли кінчики листя його улюблених рослин починали сохнути і жовтіти. Найчастіше проблему асоціюють з неякісним доглядом або природним старішанням зелених вихованців. Однак досить часто проблема прихована набагато глибше і не завжди пов'язана з нестачею поживних речовин. Зараз ми розглянемо, через що кінчики листя починають чахнути, інформує Ukr.Media.

Спека і сухе повітря

Влітку рослини особливо схильні до впливу спекотної погоди. Якщо сюди додати ще й нерегулярний полив зелених друзів, то поступове висихання листя буде неминучим. Через низьку вологість повітря рослина просто припинить зростати і розвиватися.

Щоб покращити становище, обприскайте квіти водою з пульверизатора або поставте неподалік від них невелику ємність з водою. Не намагайтеся збільшити рівень вологості через полив: ви можете спровокувати загнивання кореневої системи. Слідкуйте за тим, щоб сухість не поширювалася далі, а якщо окремі невеликі листочки висохли повністю, обережно видаліть їх.

Опік

Попри те, що більшість рослин полюбляють велику кількість світла, прямі сонячні промені можуть бути небезпечними для них. Опіки від сонця проявляються на листі цілими плямами. Найчастіше така ситуація виникає після поливу або обприскування рослини у спекотний день — у жодному разі не можна залишати їх на сонці.

Після виявлення характерних темних плям з'ясуйте, яке місце є ідеальним для вашої рослини — можливо, її краще поставити у менш освітленій кімнаті. Альтернативою є захист квітки за допомогою жалюзі або звичайної картонки, яку потрібно встановлювати у денний час між вікном і квітковим горщиком.

Шкідники і хвороби

Уважно огляньте рослину на наявність паразитів, таких як попелиці або павутинний кліщ. Дрібні шкідники п'ють клітинний сік рослин, що призводить до поступової загибелі їх частин. Більше того, хворі квіти можуть легко заразити своїх сусідів.

Крім паразитів, рослину може уразити і грибкове захворювання — зазвичай, крім сухих кінчиків, воно дає знати про себе через маленькі коричневі цятки на листі. Грибок може остаточно знищити рослину, тому за наявності підозри на захворювання обробіть культуру мильним розчином, ізолюйте її від сусідів, а перед пересадкою в інший горщик не забудьте як слід продезінфікувати його. За наявності паразитів розумно застосувати інсектициди. Пам'ятайте, що такі проблеми легше попередити, тому дотримуйтесь правил гігієни під час догляду за рослинами і добре обробляйте як кашпо, так і ґрунт у ньому.

Надлишковий полив

За надлишку вологи у ґрунті листя починає гнити, виглядає млявим і тьмяним. Якщо почне страждати коренева система, вилікувати рослину буде вже неможливо. Спочатку огляньте дренажні отвори на горщику і переконайтеся у тому, що вони не забилися землею. Якщо з дренажем усе гаразд, розпушіть ґрунт і як слід просушіть його — у цьому вам може допомогти шар піску. Завжди поливайте рослини, виходячи з їх переваг, і пам'ятайте, що більшість зелених вихованців набагато легше переносять нетривалу посуху, ніж надлишок вологи у ґрунті.

Обмороження листя

Низька температура повітря може негативно позначитися на зростанні і благополуччі рослини. Джерелом холодного потоку може стати як протяг, так і вентилятор або кондиціонер, що працює неподалік від горщика з квіткою. Переконайтеся у тому, що рослина не піддається впливу холодного повітря, а за наявності обмороження переставте її у більш комфортні умови.

Обмороження може проявлятися також у вигляді плям на листі і потемнішання у нижній їх частині. Щоб допомогти замерзлій рослині, можна обприскати її "Епіном" з розрахунку 2 краплі на склянку води — зелений друг легше реабілітується.

Мінеральні добрива

Варто враховувати, що й для процедури підживлення існують свої правила та обмеження. Надлишок поживних речовин, так само як і їх недолік, здатний негативно позначитися на стані рослини. За умови перегодовування на ґрунті у горщику нерідко утворюється шар білого нальоту, який необхідно обережно зняти. Не варто керуватися принципом "чим більше, тим краще" — слідкуйте за станом свого домашнього саду і вносьте добрива за потреби.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь