7 причин, через які вирощування хлорофітума може закінчитися загибеллю рослини

Трав'янистий багаторічник хлорофітум дуже популярний серед любителів кімнатних рослин: він не дуже вибагливий у догляді, компактний і витончений, часто використовується у квіткових композиціях і у якості ампельної рослини. Однак щоб кущик завжди виглядав привабливо й охайно, дбайливі власники обов'язково повинні пильно спостерігати за його зовнішнім виглядом і вчасно помічати особливості, які можуть свідчити про те, що рослина страждає і їй загрожує небезпека, інформує Ukr.Media.

Листя стає млявим і блідим

Рослині потрібне яскраве розсіяне світло. Особливо до цього вибагливі ряболисті різновиди хлорофітума, адже зеленолисті сорти легко переносять невеликий напівзатінок. За умов недостатньої освітленості хлорофітум швидко в'яне, і забарвлення його листя стає менш насиченим та бляклим.

Страждають рослини за умов перегрівання та недостатньої зволоженості ґрунту. У кімнатному середовищі, особливо у весняно-літній період, хлорофітум необхідно поливати досить часто і рясно, а також забезпечувати рослину поживними підгодівлями хоча б 1 раз на 10 днів, по черзі використовуючи для цієї мети органічні сполуки та мінеральні добрива, інакше рослина швидко стане млявою і матиме хворобливий вигляд.

Щоб рослина була у стані тонусу і виглядала свіжою, виключайте наявність у приміщенні сухого, важкого повітря. Регулярно провітрюйте кімнату, але при цьому бережіть квітку від протягів і екстремально холодних для неї температур, нижчих за 10° С.

Листя вкривається коричневими плямами

Листя хлорофітума починає вкриватися бурими плямами, якщо рослина страждає через регулярні надлишкові поливи, і, як наслідок, тривалий застій вологи у ґрунті. Таке трапляється зазвичай взимку, коли поливи, за правилами, слід скоротити, але через високу сухість повітря у приміщенні, яке опалюється радіаторами і батареями, власники, побоюючись дефіциту рідини у рослини, прагнуть поливати її частіше й інтенсивніше, ніж це необхідно.

Через надлишок вологи у прикореневому просторі бульбоподібна коренева система хлорофітума починає підгнивати. Якщо принципово не змінити підхід до догляду за рослиною, вона може загинути протягом дуже короткого проміжку часу. Щоб цього уникнути, слід взяти за правило здійснювати додатковий полив рослини лише тоді, коли земляна грудка просохне на ¼ частину від загального об'єму квіткового горщика.

Ослаблену рослину вражають шкідники

Рослина, ослаблена хворобою, або така, що потребує більш ретельного і грамотного догляду, зазвичай, значно частіше піддається атакам комах-шкідників, таких як попелиці, борошнистий червець або павутинний кліщ.

Листя змінює колір на темно-зелений

Дуже часто, відчуваючи брак світла, листя ряболистих різновидів хлорофітума змінює свій колір і стає однорідним, втрачаючи свій оригінальний візерунок і екстравагантний вигляд. У осінньо-зимовий період, коли темний час доби стає тривалішим, хлорофітум потребує обов'язкового досвічування за допомогою ламп денного світла.

Розетка листя починає загнивати

Розетка листя кущика хлорофітума може почати загнивати внаслідок перезволоження ґрунту або через те, що субстрат занадто важкий і не підходить за складом для рослини. Ідеальне співвідношення ґрунтосуміші для хлорофітума складається з піску, дерну, перегною і листової органіки у співвідношенні 1:2:2:2.

Кінчики листя буріють

Іноді кінці листових пластин хлорофітума набувають негарний буро-коричневий відтінок. Це може відбуватися внаслідок недостатнього живлення і свідчити про необхідність внесення мінеральних добавок та додаткових поживних речовин у ґрунт. Також кінчики можуть ставати бурими через механічні пошкодження рослини. Це може трапитися ще й тоді, коли квітка страждає через занадто сухе повітря і високі температурні показники у приміщенні.

Квітконоси не з'являються

Недосвідчені квітникарі часто засмучуються через відсутність квітнення у хлорофітума, проте цього навряд чи можна очікувати від занадто молодих екземплярів. А ось можливою причиною того, що квітконоси вперто не з'являються вже у дорослого кущика, може бути занадто тісна ємність для вирощування.

Коренева система хлорофітума розвивається дуже швидко, і молоді квіти потребують щорічної пересадки, далі — кожні 2-3 роки у перші весняні тижні, після закінчення періоду спокою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь