Адаптувати увесь аграрний сектор України за стандартами ЄС – неможливо й непотрібно, – Висоцький

Одне з ключових завдань переговорів про вступ України до Євросоюзу – узгодити компромісну модель взаємодії, яка поєднає переваги нашого і європейського агросекторів, заявив виконувач обов’язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Він пояснив, що структура й уклад сільськогосподарського виробництва в Україні та Європі суттєво відрізняються. Це останнім часом і призводило до непорозумінь з низкою європейських сусідів довкола експорту і транзиту нашої агропродукції.

«В Європейському Союзі історично склалися сталі «правила гри» в сільському господарстві, які об’єднані у спільній аграрній політиці – Common Agricultural Policy. Особливість цієї галузі у Європі в тому, що виробництво побудоване здебільшого на дрібнотоварному фермерстві. Український аграрний сектор має свою унікальну структуру. У нас є малі виробники, які виготовляють близько 10% усієї продукції, є середній сегмент з часткою приблизно у 65%, є й великий сегмент, де виробляється близько 25% агротоварів», – нагадав Висоцький.

При цьому український сільськогосподарський сектор, за його словами, демонструє ефективність і неабиякі стійкість та витривалість – навіть в екстремальних умовах війни. Тому одне з основних завдань та викликів, що чекають на нас у процесі переговорів, – знайти нову компромісну модель взаємодії. Просто адаптувати увесь аграрний сектор України, «перекроївши» його за лекалами ЄС – неможливо та й непотрібно.

«Адже коли щось працює ефективно, треба сповна використовувати цей інструмент. Тож і дискусія буде більшою мірою про те, як знайти механізми, які б дозволяли поєднати сильні сторони українського аграрного сектору, вже напрацьовані інституційні зв’язки й історично сформовану модель Європейського Союзу, а далі рухатися разом та доповнювати одне одного в цій новій компромісній моделі», – вважає очільник Мінагрополітики.

Таке поєднання, на його думку, посилить конкурентні позиції України і Європи на світовому ринку.

«Ми маємо об’єднувати зусилля і планувати логістику та експортні постачання так, щоб конкурувати з основними гравцями глобальних продовольчих ринків як одна європейська родина. Для цього треба не протистояти одне одному, а об’єднуватись, рахувати вигоду й розуміти, що, приміром, має плисти з Марселя, що – з Амстердама, а що – з Одеси, аби ми були більш конкурентоспроможними на ринках Близького Сходу, Північної Африки, Південно-Східної Азії порівняно з іншими ключовими гравцями», – пояснив Висоцький.

Досягнути цього можна завдяки формуванню разом із європейськими партнерами спільних довгострокових планів, а також розподілу «обов’язків» та спеціалізації.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь