Астарта звітує про зростання доходів у першому півріччі 2024 року

Аграрна компанія «Астарта» звітувала про свої фінансові результати за перше півріччя 2024 року. Загальний дохід компанії зріс на 12% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склавши 321 млн євро. З них 215 млн євро компанія отримала від експорту, що становить 67% від загальної виручки, тоді як у минулому році цей показник був на рівні 55%.   Про це пише propozitsiya.com з посиланням на astartaholding.

Рослинництво

  Цьогорічна спека та відсутність дощів прискорили збирання врожаю озимих культур, що вплинуло на їх врожайність. «Астарта» зібрала понад 302 тис. тонн зерна, з яких 260 тис. тонн припадає на озиму пшеницю та 40 тис. тонн — на ріпак. Врожайність пшениці знизилася на 16% у порівнянні з минулим роком і склала 5,3 т/га, а врожайність ріпаку зменшилася на 17%, до 3,4 т/га.   Доходи від агровиробництва склали 99 млн євро, що на 2% менше, ніж торік. Це зниження було частково компенсоване збільшенням обсягів продажів, причому 93% доходів забезпечив експорт.  

Цукровий сегмент

  20 серпня «Астарта» почала збирання цукрових буряків, а вже 24 серпня стартував 25-й сезон цукроваріння. Виручка цього сегменту зросла на 48%, до 128 млн євро, завдяки збільшенню обсягів продажів цукру. Експорт цукру і продуктів його переробки забезпечив 58% від загальної виручки цього сегменту, що значно перевищує показник у 27% за аналогічний період минулого року.   Загалом компанія експортувала 117 тис. тонн цукру, що вчетверо більше, ніж у 2023 році. Основними ринками збуту залишаються країни ЄС, Близького Сходу і Північної Африки.  

Переробка сої

  Обсяги переробки сої в першому півріччі 2024 року склали 122 тис. тонн, що на 2% менше, ніж у 2023 році. Виручка сегменту знизилася на 18%, до 58 млн євро, через падіння цін на соєві продукти. Проте експорт, який забезпечив 86% доходів сегменту, допоміг утримати стабільність, а основними покупцями залишаються країни ЄС.  

Тваринництво

  У першому півріччі 2024 року «Астарта» збільшила поголів’я великої рогатої худоби на 11%, до 28 тис. голів. Середній надій на корову зріс на 3%, до 28 кг на день, що дозволило збільшити виробництво молока на 5%, до 62 тис. тонн. Виручка від цього сегменту зросла на 20%, до 25 млн євро, завдяки зростанню обсягів продажів та підвищенню цін. Весь обсяг молока реалізується на внутрішньому ринку України. Компанія залишається найбільшим промисловим виробником молока в країні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь