Ці 5 компонентів для субстрату найкраще підходять для зростання орхідеї

Особливість орхідеї у тому, що вона має повітряне коріння, тому звичний субстрат, що складається з землі і піску, їй не підійде. Розповімо, з яких компонентів можна зробити ґрунт для цієї рослини, інформує Ukr.Media.

Мох

Мох здатний вбирати у себе воду, затримувати її, а потім за необхідності віддавати. Під час вирощування орхідей цей компонент додається у кору для підвищення вологоємності або укладається зверху субстрату, щоб підтримувати вологість повітря на високому рівні.

Для орхідей підходить сфагнум, який здатен вбивати патогенну мікрофлору. Можна вибирати лісовий мох, який не ущільнюється і створює гарну повітропроникність, проте він швидко втрачає свої переваги і вимагає тривалої підготовки.

Ідеальними ж вважаються чилійський і новозеландський мохи, які не ущільнюються, не злежуються, володіють достатнім рівнем гігроскопічності і зберігають повітропроникність, проте придбати їх у нашій країні практично неможливо.

Під час додавання у ґрунт мох рекомендується нарізати великими шматками, при цьому загальна кількість добавки не повинна перевищувати 10 % від об'єму субстрату.

Субстрат з кори і деревного вугілля

За диких умов епіфіти ростуть без вкорінення, оскільки розвиваються завдяки симбіозу з деревами. Під час вирощування вдома цю роль доручають корі, у якій також можуть перебувати грибкові культури, що розкладають її і активують розвиток міцелію. Цей компонент забезпечує доступ кисню до коріння квітки.

Зазвичай, для приготування субстрату використовується соснова кора, яку краще добувати зі зрубаних дерев. У такому продукті буде менше смол. Однак кора може поглинати азот, тому рослина може відчувати дефіцит цього елемента.

Деревне вугілля дозволяє запобігти поширенню гнилі. У субстраті для орхідей його кількість не повинна перевищувати 10 %, оскільки він здатен змінити кислотність ґрунту. Якщо ж субстрат складається виключно з кори і деревного вугілля, то пропорції цих компонентів повинні становити 5:1.

Кокосова стружка

Цей матеріал являє собою гарне середовище для повноцінного зростання і розвитку орхідей, оскільки здатен утримувати вологу і забезпечувати доступ кисню до коріння.

Додавати стружку потрібно у субстрат, який зроблений на основі соснової кори. Його має бути не більше, ніж кори. Кокосові волокна також можна використовувати для дренажу. Для цього їх варто розташовувати на дні і стінках горщика.

Суміш перліту

Цей компонент використовується у тому разі, якщо орхідея вирощується на гідропоніці — без ґрунту на спеціальному розчині. Крім того, перліт виконує функцію розпушувача, а також покращує якість ґрунту: перешкоджає злежуванню, утримує вологу, знижує кислотність.

Однак цей матеріал може виділяти фтор, який може призвести до побуріння кінчиків листя. Перліту має бути не більше 30 % від об'єму ґрунту.

Торф

Для посадки орхідей використовують верховий торф, який володіє великою вологомісткістю, здатністю вбирати та утримувати поживні речовини та повітря. Серед недоліків виділяється підвищена кислотність, яку додатково потрібно нейтралізувати.

Є кілька варіантів використання торфу для приготування субстрату для орхідей: можна змішати його з сосновою корою у рівних пропорціях або додати близько 20 % у суміш моху, вугілля і кори.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь