Ціни на зерно впродовж тижня продовжили знижуватись

Експорт української сільськогосподарської продукції в Азію зріс на 18% з жовтня 2023 року завдяки успішній роботі ВМС ЗСУ та забезпеченню стабільного морського коридору. Трейдери та експортери тепер відчувають більшу впевненість у відвантаженні товарів на великі відстані, що часом займають до 40 днів в дорозі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Військові ризики у Червоному морі вже впливають на перерозподіл товаропотоків українського експорту. Через зростання фрахту в напрямку Азії, найближчі ринки збуту вже відчувають тиск від українського експорту.

Ціни на кукурудзу продовжують знижуватись вздовж всього ланцюжка поставок, починаючи від фермерів і закінчуючи кінцевими переробниками. Ціни в портах знизилися до діапазону від 148$ до 152$ в залежності від термінів поставки. Багато покупців залишаються обережними при закупівлях, оскільки вони ще мають незреалізовані запаси, які були придбані за вищими цінами.

Читайте також: Трейдери намагаються штучно занижувати ціни на зерно.

Ринок пшениці продовжує зберігати премію в ціні для продовольчої пшениці. За продовольчу пшеницю готові заплатити на 25-30$ більше, ніж за фуражну, і ця різниця залежить від якості продукту. Ціни на пшеницю відзначають зниження по всьому ланцюжку поставки. Зокрема, з доставкою в порт Одеси покупці купують фуражну пшеницю за рівнями від 152$ до 156$. Логістична премія за поставку в порти Дунаю становить до 10$.

Починають з’являтися перші індикативні ціни на новий врожай на ринку Європи. Продавці можуть реалізувати пшеницю нового врожаю з білком 11% на ринку Італії за ціною, яка на 10€ вища, ніж ціни на поточний старий врожай.

Ціни на соняшник різко коригувалися і не дали продавцям можливості насолодитися подальшим ростом. Ціни з доставкою до переробника знизилися до 1500₴ з ПДВ (екв. 35$ на тонну без ПДВ). Протягом останнього тижня виробники переключили свою увагу на продаж соняшнику, залишивши зернову групу без уваги. Значна пропозиція та логістичні черги на переробних заводах додала ще більше тиску цінам. Покриття заводів сировиною значно покращилося за останній тиждень.

Ціни на сою залишилися без особливих змін по всіх напрямках. В портах соя торгувалася до рівня 440-445$. Кордон торгувався до рівнів 370-375€ або еквівалент 410$ поставка в українських вагонах.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь