Чи можна обрізати бузок під зиму, і чому це є помилкою в більшості випадків за одним винятком

Цим питанням краще, звісно, задаватися перш ніж братися за секатор. Бузок — один з улюблених квітучих кущів у ландшафті, а з появою нових ароматних сортів догляд за бузком стає важливим захистом як здоров'я і краси куща, так і своїх інвестицій, інформує Ukr.Media.

Загальне правило для обрізки бузку — обрізати одразу після того, як кущ відцвіте. Оскільки бузок закладає квіткові бруньки наступного року швидко після того, як квіти поточного року зів'януть, обрізка пізніше влітку чи восени призведе до зрізання багатьох або всіх квітів наступного року.

Єдиний виняток — кардинальна омолоджувальна обрізка старого куща, який має непривабливий вигляд, розрісся в ширину та висоту. Хоча багато хто вважає, що старий бузок практично не цвіте, насправді квіти все ще з'являються на верхніх ярусах куща. Просто на рівні очей залишаються голі дерев'янисті гілки. Реанімувати такий бузок можливо лише жорсткою обрізкою, вельми травматичною для рослини. Тому краще виконувати її восени, коли рослина стійко входить у стан спокою, або в грудні — на початку березня. З огляду на те, що багато дачників приїжджають на ділянку не так рано, можна виконувати й осінню обрізку.

Для кущів бузку, що надмірно розрослися, обрізку можна виконати двома способами: обрізати третину щорічно протягом 3 років або одноразово з подальшим лікувальним доглядом у сезоні.

У першому випадку слід видалити цілі старі стебла або пагони діаметром 5 см або тонші, щоб стимулювати омолодження куща. Застосовуючи правило третин при виконанні цього типу обрізки, прибирайте відповідно приблизно одну третину старих пагонів або стебел кожного року протягом 3 років. Це дає бузку можливість повільно перейти назад у короткий кущ з великою кількістю нових пагонів знизу. Старі пагони прибирають до землі, у нових виберіть висоту і обріжте на одному рівні.

У другому випадку, якщо ви обрізаєте весь кущ таким чином одразу, а не тільки третину, то наступного сезону потрібно забезпечити систему додаткового догляду з удобренням і поливом, що важливо для стимулювання нового росту.

Навесні стебла дадуть приплив нових пагонів, і до середини літа у вас знову будуть красиві, акуратні кущі бузку. Цю техніку слід застосовувати тільки тоді, коли кущі виходять з-під контролю — не щороку, інакше у них може не вистачити запасів енергії для випуску нових пагонів. Одна річ, яку слід враховувати при омолоджувальній обрізці, полягає в тому, що наступної весни у вас не буде квітів, тому що квіти розвиваються на однорічній деревині, а не на нових пагонах.

Для будь-яких кущів бузку, які не переросли свій простір або все ще дають яскраві квіти щороку, регулярна обрізка складається з будь-якої обраної вами форми разом з видаленням мертвих, хворих або зламаних стебел, відцвілих кистей. Видалення відцвілих квіткових голівок корисне для молодих рослин, але рідко варте часу та зусиль для зрілих екземплярів.

Завжди краще робити цей тип обрізки вручну, а не стрижкою. При обрізці намагайтеся обрізати до бруньки, зверненої назовні. Гострий ручний секатор є оптимальним інструментом, ніж ножиці для живоплоту.

Загалом, при догляді за бузком вам потрібно зберігати 12 здорових пагонів на кущ. Їм має бути від шести до восьми років. Для цього після укорінення, наприклад, нового саджанця бузку, видаляйте одну шосту частину найстаріших пагонів щороку і вибирайте таку ж кількість відростків для їх заміни. Прибирайте всі інші відростки, інакше рослина ослабне, цвітіння сильно погіршиться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь