Чи можна залишати гладіолуси в ґрунті на зиму і як їх підготувати до холодів

У більшості квітникарів поширена думка, що примхливі гладіолуси не можна залишати на зиму у відкритому ґрунті. Але це не так, квітка цілком може перезимувати в ґрунті, для цього потрібно вжити деяких заходів, інформує Ukr.Media.

Вимоги бульбоцибулин до умов для зимівлі

Гладіолуси можуть безпечно зимувати у відкритому ґрунті лише при позитивній температурі повітря. Але в будь-якому випадку цибулини рекомендується накривати утеплювачем, попередньо розсадивши бульби, які розрослися.

Температурний бар'єр +9°C є для багатьох сортів ключовим. Восени це температура, при якій рослина зупиняється в рості. Навесні, коли повітря прогрівається до цієї позначки, бульбоцибулини прокидаються і починають свій новий життєвий цикл. Якщо вони прокинулися занадто рано і є загроза повторних заморозків, потрібно тимчасово накрити ґрунт агротехнічним плівковим утеплювачем.

Перед тим як відправити квітку на зимівлю, слід полити ділянку і самі цибулини розчином залізного купоросу або бордоською сумішшю. Це потрібно для профілактики розмноження шкідливих організмів протягом зими, особливо під покривним матеріалом.

Умови в ґрунті

При зберіганні цибулин гладіолусів в ґрунті багато що залежить від клімату в регіоні.

У прохолодному вологому кліматі рослина ризикує загинути в промерзлій землі або згнити від талих вод, коли відлига. Щоб цьому запобігти, ґрунт вкривають захисним матеріалом, наприклад, агроспаном. Це легке напівпрозоре полотно на основі нетканого волокна. Воно пропускає в ґрунт дощову воду лише в невеликих кількостях, тим самим перешкоджає заболочуванню ділянки і закисленню ґрунту.

При цьому агроспан є «дихаючим», тобто відмінно пропускає повітря. Це дозволяє ґрунту своєчасно просихати, а цибулинам гладіолусів не піддаватися гниттю в вогкості. Матеріал також створює під собою розсіяне світло. Для рослини це найбільш комфортні умови для зимівлі.

У теплих регіонах зими м'які і малосніжні. Земля не промерзає глибоко, а навесні немає великої кількості вологи через відсутність снігового покриву. В таких умовах цибулини не схильні до вимерзання і гниття від талих вод. Але вкривати їх все-таки рекомендується. І перед зимівлею поверхню ґрунту обов'язково потрібно обережно розпушити і обробити фунгіцидами разом з цибулинами.

Передбачуваний результат

У теплій землі люблять зимувати і розмножуватися різні шкідники. І більшість з них знаходять собі притулок і харчування саме в цибулинах гладіолусів, під їх лусочками. Тому існує ймовірність того, що до весни ви отримаєте рослини, повністю уражені гниллю, личинками паразитів і патогенними грибками.

У холодному кліматі завжди є ризик часткового обмороження навіть добре укритого посадкового матеріалу. А те, що не вимерзне, не зможе пробитися з-під землі через особливості вегетаційного процесу.

Коренева система гладіолуса формується двома ярусами. Знизу знаходиться материнська цибулина попереднього року, а зверху — нова, молода. Якщо протягом зими материнська цибулина вимирає, то нова брунька не переродиться, а піде разом зі зростаючим корінням вглиб ґрунту і там погине. Такий екземпляр необхідно якомога швидше видалити, поки він не почав гнити і розкладатися, стаючи новим будинком для підґрунтових шкідників.

Цибулини залишених на зимівлю гладіолусів часто стають ласощами для польових гризунів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь