Чому листя огірків в’яне і що при цьому потрібно робити

Найчастіше така проблема, як в'ялі листочки, виникає на огірках, які ростуть в теплицях або під укриттям. При цьому може почати в'янути як один листочок, так і цілий батіг, і це може спостерігатися як у молодих, так і у старих рослин. У тому випадку, якщо після поливу листові пластини продовжують в'янути, то необхідно обов'язково відшукати причину того, чому в'яне листя огірка і дізнатися чим допомогти, інформує Ukr.Media.

З-за чого в'яне листя на огірках

В'янути листові пластини на таких рослинах, як огірки, можуть з різних причин.

Прямі промені сонця

У спекотний сонячний день листочки можуть почати в'янути через надмірно високу температуру і прямі промені сонця. Для того щоб врятувати рослини, їх необхідно рясно полити та захистити від променів сонця за допомогою шматків картону, непотрібного простирадла, мішків, тощо.

Занадто густа посадка

Якщо посадки надмірно густі, то листочкам не вистачає живлення, і тому вони можуть почати засихати. Для того щоб виправити ситуацію, необхідно зайнятися проріджуванням. Для цього можна видалити зайві батоги та листові пластини, а також потрібно провести прищіпку точок зростання деяких пагонів. Також рекомендується видалити ослаблені батоги, листові пластини, які вже старі та жовтіють.

Нестача макро і мікроелементів

Зустрічається таке досить рідко, але листочки в огірків можуть почати в'янути через те, що рослина потребує підгодівлі. При цьому для підгодівлі можна вибрати різні відповідні для цього добрива.

Різка зміна температур

Дана причина зустрічається при вирощуванні огірків у відкритому ґрунті досить часто. Так, у серпні, коли повітря ще досить спекотне, а вночі температура може опускатися досить низько. В результаті цього така овочева культура відчуває стрес, при цьому слід врахувати, що коли температура знизиться до 10 градусів, то система коренів рослини припинить роботу. В результаті рослина перестане рости, а потім загине.

Для того щоб захистити огірки від похолодання, можна використовувати звичайні камені або пластикові пляшки, заповнені водою. Для цього їх слід розкласти по всій ділянці. Пляшки і камені здатні в денний час накопичувати тепло, а вночі вони «гріють» рослини.

Хвороба, викликана грибками або бактеріями

Найчастіше причиною в'ялих листочків стає бактеріальна або грибкова хвороба. При цьому найчастіше зустрічається вертицильозе в'янення, фузаріозне в'янення, сіра гниль.

Якщо температура на вулиці більше ніж 15 градусів, то для усунення захворювання можна провести обробку спеціальними біологічними препаратами.

Павутинний кліщ або тля

Якщо були виявлені такі шкідники, як тля або павутинний кліщ, то слід обробити рослину мильним розчином або іншим засобом народної медицини. Також можна використовувати спеціальні інсектицидні засоби

Заходи профілактики

Щоб не допустити в'янення листя огірків, можна прийняти наступні профілактичні заходи:

 • Не можна кожен рік садити огірки на одному і тому ж місці. Їх слід висаджувати на ділянці «хорошого» попередника, враховуючи правила сівозміни.
 • Не робити посіви надто густими.
 • Завчасно зробіть мобільну або стаціонарну теплу грядку. Також рекомендується присипати ґрунт мульчею і використовувати при необхідності «акумулятори тепла» (камені, пляшки).
 • Не використовуйте в догляді за рослинами гербіциди, бо вони на них реагують вкрай негативно.
 • Підсумки:

  Причин того, що листя огірків починає в'янути багато, необхідно відразу її відшукати, щоб ви знали чим можна допомогти рослині. і тоді ваш урожай буде в безпеці. Пам'ятайте, що навіть такі незначні, на перший погляд проблеми, як в'янення або пожовтіння листової пластини можуть провіщати дуже серйозні захворювання огірка.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь