Чому починають падати яблука

Причин такої дивної поведінки дерев може бути кілька, інформує Ukr.Media.

Знову ці черви

Найчастіша причина осипання яблук — пошкодження плодів звичайною плодожеркою. Придивіться до опалих яблук. Якщо збоку є червоточина, значить, попрацювала плодожерка.

Обприскувати від неї плоди треба задовго до появи перших опалих примірників. У хід беріть препарати Алатар, Конфідор, Апачі, Танрег… Важливо знищити шкідника до впровадження гусениць у плоди. Зазвичай плодожерці псують життя тим, що застеляють ґрунт під деревом плівкою. А опалі плоди закопують в землю на глибину 40-50 см. Наївшись, гусениці відправляються в ґрунт на заляльковування, а плівка не дозволить їм зробити це.

Де вода?

Ще одна часта причина опадання плодів — брак води. Поливати сад під час дозрівання плодів треба раз у два тижні. Правда, якщо це давно не робили, то надолужуйте у два прийоми: спочатку залийте пристовбурові круги водою, а після її вбирання пролийте ще раз. Відразу рясний полив може викликати «гідравлічний удар», слідом за яким послідує сильне опадання не лише плодів, але навіть листя.

Щоб ґрунт не пересихав, корисно мульчувати пристовбурові круги соломою або бадиллям трави.

Що не запилили

Зав'язь опадає і при відсутності запилювачів. Тому так важливо при закладці саду підібрати сорти, які будуть запилювати один одного. Якщо це не вдається, то лікувати безпліддя можна щепленнями потрібних сортів в крону існуючих дерев. Визначитися з сортами-запилювачами допоможуть продавці саджанців.

Ну, а якщо проблема вже є, а щеплення ще не зробили? Рятувати врожай можна з допомогою Бутона або Зав'язі. Вони стимулюють ріст плодів, навіть якщо квітка не була запилена.

Відлуння минулої зими

Опадами з яблук можуть відгукнутися зимові пошкодження деревини. У цьому разі деревам треба забезпечити найкращий догляд, проводити регулярні поливи і підживлення. Адже осипання плодів — хоч і неприємний, але не найшкідливіший симптом підмерзання дерев.

Проблема великих яблук

Буває, що обсипаються найбільші яблука, а дрібні і недозрілі ще міцно тримаються за гілки. Боротися з цим прикрим явищем можна, обприскуючи дерева стимуляторами росту: Епіном, Новосилом і Іммуноцитофітом. Після обробки ними осипання плодів зменшується на 50 %, і є час на вибіркове збирання спілих плодів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь