Чому вчені не рекомендують вживати підгнилі фрукти

Рідко хто з людей викине фрукт, який злегка "підбитий", тобто має темну плямочку або ознаки гниття на бочках. Зазвичай, пошкоджене місце вирізається ножем, а яблуко, груша або інший плід з'їдається. І вже, по крайній мірі, його завжди можна пустити на варення або джем. А що говорять з цього приводу вчені?

Чи небезпечні підгнилі фрукти?

Якщо зрізати шкірку з розм'якшеної злегка підгнилої плями на поверхні плоду, можна помітити, що розкладання торкнулося і внутрішньої частини аж до серцевини. Майже ніхто не відноситься до подібної гнилі серйозно. А ось згідно з дослідженнями вчених, такі ураження — не що інше, як різновид пеніцилінових грибів. Самі по собі пеніцилінові гриби для нашого здоров'я не є небезпечними, але в процесі їх життєдіяльності утворюється особлива речовина, звана патуліном. Вона являє собою природний антибіотик, що володіє швидше негативними, ніж корисними властивостями, інформує Ukr.Media.

Властивості патуліну

Патулін дуже токсичний. Колись його використовували ветеринари в якості терапевтичного препарату для лікування інфекційних захворювань у тварин. Пізніше речовина потрапила в категорію заборонених. Після проведення випробувань на гризунах з'ясувалося, що введення пацієнту підвищених доз патуліну може спровокувати серйозні ускладнення аж до летального результату.

Звичайно, поїдання зіпсованих фруктів привести людину до смерті не може, адже вміст патуліну в них не настільки значний. Однак регулярне споживання таких плодів призводить до постійного впливу небезпечного з'єднання на організм. За дослідженнями вчених, це може призвести до мутацій генів, а в підсумку — до розвитку онкології. Тому патулін умовно віднесли до розряду канцерогенних речовин.

Точна кількість канцерогену, з якої починається небезпека для організму, вченими не визначена, але вживати в їжу продукти, які містять патулін медики настійно не рекомендують. А головним його джерелом якраз і є фрукти.

Найбільш небезпечний цей токсин для здоров'я майбутньої матері і плоду, тому під час вагітності за якістю фруктів потрібно стежити особливо ретельно.

У яких фруктах міститься канцероген?

У першу чергу патулін підстерігає нас в підгнилих яблуках. Але джерелом його також можуть бути груші, сливи, абрикоси, персики, банани і виноград. Причому повністю убезпечити себе і своїх дітей від цього з'єднання дуже важко: в нашій країні пошкоджені, підбиті і опалі з гілок плоди переробляють на варення, повидло і джеми, роблять начинку для пирогів. Але ж в "забитому" яблучку тут же розмножуються пеніцилінові гриби, і, отже, виробляється патулін.

Як нейтралізувати дію патуліну?

Цей токсин дуже стійкий. Його неможливо вбити навіть термічною обробкою продукту і впливом кислот. Однак виявлено, що він "боїться" звичайної сірки.

В принципі, майже у всіх країнах діоксид сірки не дозволяється додавати в соки і варення при їх промисловому виготовленні. Теоретично знизити ризик можливо, якщо споживати підгнилі фрукти разом з продуктами, що мають у своєму складі високий відсоток сірки. Але на практиці цей метод використовувати нереально. Цибуля, часник і капуста — ось лідери за вмістом сірки. Але як їх поєднувати з яблуками, бананами або грушами?

Вихід може бути знайдений у вживанні сірковмісних продуктів безпосередньо перед фруктами.

У всякому разі, необхідно запам'ятати одне правило: якщо гниллю уражено більше третьої частини плоду, його потрібно викинути безжалісно. Якщо пошкоджена ділянка незначна, можна вирізати її ножем, захопивши при цьому навколишній м'якуш (не менше сантиметра з кожного боку).

Чи варто ризикувати, вживаючи зіпсовані яблука та інші фрукти, кожен вирішує самостійно. Власникам садових ділянок часом немислимо знищити значну частину свого врожаю, не пустивши його в переробку. Принаймні, дані досліджень вчених потрібно взяти до відома.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь