Чому вода у вуличному басейні зеленіє і як цьому запобігти?

Відразу виникла маса питань. Чому зеленіє вода в басейні? Що допоможе від цвітіння води? Як її очистити?

Що може бути краще, ніж жарким літнім днем зануритися в прохолодну воду басейну? Особливо якщо вона прозора і небесно-блакитна. Однак щоб домогтися цього, треба чимало потрудитися, інформує Ukr.Media.

Чому зеленіє вода в басейні на вулиці?

Спочатку спробуємо розібратися з причинами цього неприємного явища. Відразу хочемо сказати, що власники басейнів, розташованих в приміщенні, теж стикаються з цією проблемою. Однак для вуличних водойм це не просто проблема, це ціле лихо. Так чому ж вода в басейні цвіте? До речі, саме так — цвітіння — правильно називається позеленіння води.

Причиною того, що вода в басейні зеленіє, є активне поширення водоростей. Це вони змінюють колір води з блакитного на зелений. Що ж може викликати бурхливе зростання водоростей?

  • Сонце і вода — ідеальне середовище для розвитку мікроорганізмів. Вони володіють неймовірною здатністю виживати (водорості — найдавніші земні мікроорганізми) і розмножуватися (спори швидко переносяться з водою і заповнюють собою великі площі). У теплій воді ці процеси проходять значно активніше. Ще швидше ваш басейн зацвіте, якщо ви будете набирати воду з природного джерела: річки, озера або колодязя.
  • Різне органічне сміття. Це можуть бути як листя, які впали в басейн, так і те, що було принесене" у водойму людиною: піт, частини епідермісу, волосся і т. п.
  • Відсутність фільтра або наявність невідповідного: потужність фільтра не відповідає об'єму басейну. А стояча, без руху, вода, як всім відомо, зрештою перетворюється в болото. Причому водорості можуть навіть засмітити насос.
  • Нехтування дезінфекцією. Багато людей настільки бояться "хімії", що воліють обходитися без неї. А даремно! По-перше, не всі хімічні препарати настільки агресивні, що приносять шкоду людині. І, по-друге, без них очищення басейну ніяк не обійтися.
  • Порушений кислотно-лужний баланс. Рівень pH у вашій водоймі повинен бути в межах 7,0-7,4. При відхиленні від цих показників ефективність дезінфікуючих засобів знижується, і вони не справляються зі знищенням збудників цвітіння води.
  • Якщо не вживати ніяких заходів, то слідом за "неправильним" кольором у водойми з'явиться і такий же запах. Однак буває, що вода зелена або бура, але ні запаху, ні каламутності немає. Це показник того, що в басейні перевищено рівень заліза. З цим теж потрібно боротися.

Про зростання мікроорганізмів у вашому басейні може свідчити не тільки зелена вода, але і слиз на стінках басейну, а також піна на його поверхні.

Як не допустити цвітіння води?

Чи можна зробити так, щоб вода в басейні не цвіла? Так, можна, якщо подбати про профілактику.

  • Основою основ для будь-якого басейну є фільтр. Постійна циркуляція і очищення води позбавить вас від необхідності звільняти басейн від квітучих водоростей. При купівлі фільтра обов'язково зверніть увагу на його потужність. Економія у цій справі призведе до недостатньої фільтрації і, як підсумок, — до росту мікроорганізмів. Не забувайте також про регулярне очищення фільтра.
  • Контролюйте рівень pH. Підвищений рівень pH — лужне середовище — призведе до швидкого розмноження бактерій і складнощів з дезінфекцією. Знижений — кисле середовище — буде негативно впливати на устаткування і сам басейн. Вимірювання рекомендується проводити приблизно раз на тиждень. Якщо ви помітили відхилення від нормальних показників, необхідно їх скоригувати.
  • Використовуйте для обробки басейну хлор. Підвищити його продуктивність допоможуть альгіциди. Альгіциди — це препарати, які призначені для боротьби з водоростями. Разом цей "дует" ефективно проведе санітарну обробку басейну і позбавить вас від проблем.
  • Регулярно проводьте механічне чищення басейну. Руками, сачком або пилососом видаляйте все сміття. Для очищення стінок басейну також можна скористатися щіткою. Будьте обережні, тому що грубі матеріали можуть завдати шкоди корпусу басейну.
  • Багато хто вважає, що тент зможе уберегти басейн від цвітіння. На жаль, він в змозі захистити воду тільки від крупного сміття: листя, гілок, трави і т. п. А попаданню мікроскопічних спор водоростей він ніяк не перешкодить.

    Як очистити воду в басейні?

    Що ж робити, якщо ви упустили момент, і вода у вашому басейні все-таки зацвіла? Доведеться запастися терпінням і провести необхідні заходи.

    • Найдієвіший спосіб — це повністю вилити воду з басейну. Коли це буде зроблено, візьміть щітку і зробіть генеральне прибирання вашого водоймища. Ретельно очистіть всю поверхню від будь-яких забруднень миючими засобами і просушіть басейн на сонці.
    • Коли чаша басейну буде очищена від бруду і мікроорганізмів, знову наповніть її водою. Намагайтеся використовувати тільки фільтровану воду. Це допоможе легше впоратися з проблемою цвітіння.
    • Надалі виконуйте всі правила, щоб не допустити поширення водоростей.

    А що робити, якщо немає можливості злити воду? Наприклад, басейн дуже великий, і на його наповнення піде величезна кількість води — задоволення ж не з дешевих. У цьому випадку відразу переходьте до боротьби:

    • В першу чергу перевірте рівень pH. За потреби скоригувати його.
    • Проведіть знезараження води хлорними препаратами і альгіцидами. Ці речовини вб'ють водорості і очистять воду.
    • Не забувайте про обов'язкове використання фільтра. Профільтруйте воду протягом доби.
    • Зберіть загиблі водорості. Простіше всього це зробити підводним пилососом. Його можна використовувати, не зливаючи воду.

    Народні способи боротьби з цвітінням води в басейні

    Як використовувати мідний купорос для басейну?

    Замість альгіцидів деякі використовують мідний купорос (сульфат міді). Мідний купорос — отрута, яка може викликати отруєння. З цієї причини застосовувати його треба з великою обережністю.

    В тих басейнах, де плавають діти, мідний купорос додавати у воду заборонено.

    Для боротьби з водоростями і грибком візьміть 0,9 г мідного купоросу. Щоб підвищити його результативність, додайте 2,7 г звичайної кухонної солі. Розведіть обидві речовини в невеликій кількості води. Додайте отриманий розчин в басейн.

    Як використовувати пергідроль для дезінфекції басейну?

    Пергідроль — це всім відомий перекис водню, але тільки з більш високою концентрацією — 37%. 3%-ний перекис водню, який продається в аптеках, для знезараження води не підійде.

    Якщо цвітіння води не надто масштабне, то достатньо буде розвести 600 мл пергідролю у 1 куб. м і додати отриманий розчин в басейн. При сильному забрудненні дозу перекису варто збільшити до 1000-1400 мл. При дезінфекції води з допомогою пергідролю обов'язково включіть фільтр. Він посприяє видалення осаду, який буде утворюватися після загибелі бактерій.

    При роботі з пергідролем будьте дуже обережні. Водний розчин перекису водню високої концентрації вибухонебезпечний.

    Відразу після застосування пергідролю може здатися, що вода стала ще брудніше. Не хвилюйтеся, через деякий час вона очиститься і стане кришталево чистою.

    Якщо завжди стежити за чистотою води в басейні і дотримуватися заходів профілактики, ваш басейн весь сезон буде вабити вас прозорою блакитною водою!

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь