Cygnet Agrocompany відзвітував про врожайність 2023 року

Cygnet Agrocompany завершив збирання врожаю. Загалом було зібрано понад 156 тис. т зернових (кукурудза, озима пшениця), понад 10 тис. т олійних (соняшник) та понад 8 тис. т зернобобових (соя) культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Cygnet Agrocompany.

«Загалом урожайність культур гарна, незважаючи на несприятливі фактори. Дуже складною була посівна кампанія. Ми сіяли три культури одночасно, тому об’єми робіт були величезні», – розповів заступник директора з рослинництва компанії «Сігнет» Юрій Борідченко. 

На врожай пшениці вплинули сприятливі погодні умови як восени 2022 року, так і навесні та влітку 2023 року.

«Ми вчасно посіяли пшеницю у вологий ґрунт. Жовтень був теплим, а в листопаді пшениця набрала досить гарну вегетативну масу. Зима була м’якою, тому пройшла без особливих втрат рослин. Для озимої пшениці прохолодний березень і квітень – це дуже важливо. Вона продовжує в цей період активно нарощувати продуктивні стебла. Вологи для формування потенційного врожаю вистачало. Квітень був без дощів, але запаси продуктивної вологи у ґрунті забезпечили абсолютно нормальний розвиток рослин. У червні, коли рослини викидають колос і формують урожай, їм потрібна максимальна кількість вологи. Якраз у цей період пройшли дощі», – розповідає заступник директора з рослинництва.

Однак літня посуха вплинула на врожай кукурудзи та сої.

«На завершальних етапах формування врожаю, протягом серпня, була надзвичайно тривала повітряна і ґрунтова посуха. Тому врожайність сої була 2,7 т/га, а кукурудзи – 7,7 т/га. У серпні кукурудза найбільш чутлива до нестачі вологи, максимально споживає всі елементи живлення для формування повноцінного врожаю. Якщо порахувати структуру врожаю в межах одного початка, то вона була досить непоганою. Але вирішальний елемент — це маса тисячі зерен. І він суттєво зменшений. Десь тонну ми втратили», – говорить Юрій Борідченко.

Врожайність соняшнику в компанії цьогоріч становить 3,4 т/га.

«У нас були поля, які давали від 3,8 до 4,0 т/га. На окремих полях цей показник становив 1,9 т/га – це нові поля, які ми приєднали. Тривалий час вони не оброблялися, а значить, фосфорно-калійних добрив на них не вносили. Цим полям потрібно два-три роки на окультурення, щоб вони набрали свій потенціал», – говорить спеціаліст.

Цукровий буряк хоча й посіяли пізніше, однак отримали врожай, вищий за плановий, та ще й з гарною цукристістю.

«Як правило, найпізніше ми їх сіяли 2-3 квітня, а цього року розпочали сівбу майже на місяць пізніше. Як кажуть наукові дослідження, пізні строки посіву цукрових буряків ніколи не компенсуються пізніми строками збирання. Але ми отримали урожай трошки вищий за плановий. Цього року цукрові корені у нас мають досить високу цукристість. Сьогодні вона в межах майже 19% при базових 16%. І за рахунок підвищеної цукристості навіть при тій урожайності, яка є, ми додатково отримуємо десь близько 3 тис. т цукру», – розповідає заступник директора.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь