“Дивовижні властивості харчової соди в саду”: Поради для економних городників

Харчова сода, або натрій гідрокарбонат, не тільки потрібна в кулінарії чи як чистильний засіб, але також може стати ефективним інструментом для догляду за садом і городом. Її численні властивості стануть у пригоді в боротьбі зі шкідниками, хворобами і навіть допоможуть підвищити врожайність рослин, інформує Ukr.Media.

Використання харчової соди може бути як у складі з іншими інгредієнтами (наприклад, суміш соди з товченою крейдою в рівних пропорціях застосовується проти попелиці), так і бути основною діючою речовиною. Головне, застосовуючи харчову соду в саду і городі, враховуйте її призначення, дозування і час обробки. Цей простий, доступний і недорогий продукт стане справжнім порятунком у багатьох ситуаціях.

Але перед тим, як розповісти про застосування харчової соди в саду і городі, варто одразу попередити — розчини з харчовою содою не застосовуються для культурних рослин у спекотну і сонячну погоду, інакше навіть відносно слабка концентрація може призвести до опіків. А ось для боротьби з бур'янами, навпаки, їм "прописують" соду в пік спеки для кращого знищувального ефекту.

Тепер про все послідовно.

Харчова сода — простий, натуральний продукт, який зроблений з бікарбонату натрію, що є дуже лужним, а під час реакції з кислотами виділяє вуглекислий газ.

Хоча харчова сода складається тільки з одного інгредієнта, вона являє собою комбінацію вуглецю, натрію, водню і кисню (57,1 відсотка натрію, 27,4 відсотка кисню, 14,3 відсотка вуглецю і 1,2 відсотка водню). Продукт виглядає як білий порошок, без запаху і з гірким, злегка солоним смаком. Тверда при кімнатній температурі сода легко розчиняється у воді.

Органічні городники застосовують харчову соду як:

  • Профілактика грибкових хвороб (фунгіцид)
  • Натуральний інсектицид
  • Натуральний гербіцид
  • Тестування ґрунту на pH
  • Стимулятор для рослин

Сода як фунгіцид

Є кілька хвороб рослин, що вражають як квіти, так і овочеві рослини, проти яких застосовують харчову соду іноді в поєднанні з іншими інгредієнтами, а іноді і саму по собі.

Найвідоміший приклад — обробка троянд проти чорної плямистості. Компоненти в харчовій соді, здається, мають здатність запобігати споруляції збудника чорної плямистості гриба Marssonina rosae. Хвороба зазвичай проявляється наприкінці літа, коли листя троянд покривається розпливчастими плямами чорного кольору, потім жовтіє, опадає і життєздатність куща знаходиться під загрозою.

Для профілактики чорної плямистості троянд використовують обприскування складом з розрахунком 4 ч.л. на 4 літри води. Популярний цей метод і на винограді.

Розчин впливає на збудника, змінюючи рівень pH на листках, що ускладнює подальше зараження рослин грибом.

Від борошнистої та несправжньої борошнистої роси, частих проблем огірків та кабачків при підвищеній вологості, готують інший склад: на чотири літри води беруть 1 столову ложку харчової соди, 1 столову ложку рослинної олії та 1 столову ложку рідини для миття посуду. Змішайте та обприскуйте, коли немає яскравого сонця.

Як фунгіцид, харчова сода працює, порушуючи іонний баланс у грибкових клітинах. Обов'язково спочатку перевірте дію вашого саморобного препарату на одному чи двох листках і зачекайте 48 годин, перш ніж обприскувати всю рослину.

Реанімація рослин

Якщо ви бачите, що ваші зелені улюбленці в теплиці чи на грядці чахнуть без очевидної причини, повернути їм бадьорість можна за допомогою наступної суміші.

Змішайте на 4 літри води 1 столову ложку англійської солі з чайною ложкою харчової соди та половиною чайної ложки нашатирного спирту.

Розведіть чверть розчину на 4 склянки води і полийте пригнічені рослини.

Сода — вбивця бур'янів

Для боротьби з молодими бур'янами в спекотний і сонячний день спочатку проведіть рясний полив. Потім відміряйте чайну ложку харчової соди і рівномірно посипте її зверху на листя всього бур'яну, а не тільки в центрі.

Повторіть процедуру для інших бур'янів, стежачи за тим, щоб харчова сода не потрапила на культурні рослини.

Харчова сода для тестування ґрунту

PH ґрунту є мірою рівня кислотності та лужності в ґрунті.

Рівні pH ґрунту коливаються від 0 до 14, де 7 — нейтральний, нижче 7 — кислий і вище 7 — лужний.

Ідеальний діапазон pH для більшості рослин становить від 5,5 до 7,0.

У садових магазинах можна знайти комплекти для тестування ґрунту, але є варіант просто перевірити pH ґрунту за допомогою харчової соди і води. Це дасть вам деяке уявлення про склад ґрунту та рівень pH.

Вам знадобляться як оцет, так і харчова сода. Один тест на кислотність і один на лужність.

Для обох тестів візьміть зразок ґрунту приблизно на 15 см нижче поверхні. Видаліть усі палички та камінці, потім розподіліть 1 чашку ґрунту у дві чисті чашки. Додайте достатньо води, щоб ґрунт перетворився на бруд.

Щоб перевірити на лужність, додайте 1/2 чашки оцту в одну з чашок і перемішайте. Якщо ґрунт спіниться, утворяться бульбашки, то ґрунт, ймовірно, лужний з pH вище 7.

Для тесту на кислотність змочіть ґрунт, візьміть невелику кількість харчової соди і насипте її в чашку. Якщо харчова сода утворює бульбашки, ваш ґрунт кислий — з рівнем pH нижче 7.

Якщо реакції відсутні, pH вашого ґрунту, ймовірно, знаходиться в нейтральному діапазоні — 7,0.

Харчова сода проти мурах і гусениць капусниці

Садівники та городники не вітають наявність мурашників на ділянці, оскільки ці комахи мають звичку розводити попелицю. Мурахи охороняють попелицю, щоб отримувати солодкі виділення. Попелиця живиться важливими культурами, що і є причиною конфлікту між городниками та мурахами.

Якщо у вас на ділянці є мурашники, змочіть їх водою, а потім засипте двома чашками харчової соди. Зачекайте приблизно пів години і облийте склянкою оцту. Ця комбінація вб'є більшість мурах.

Ви також можете зробити мурашину отруту: половина харчової соди і половина цукру. Коли комахи з'їдять приманку, виділення вуглекислого газу в їхньому організмі призведе до летального наслідку.

Проти гусениць метелика-капусниці робіть суміш із 50% білої муки та 50% харчової соди. Посипте заражені рослини. Листя капусти товсті, і суміш не завдасть їм шкоди, але гусениці з'їдять її і незабаром загинуть.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь