Експорт агропродукції автомобільним транспортом впав до найнижчого рівня з початку року

Автомобільний експорт агропродукції у червні склав найнижчий показник з початку 2024 року – 327,6 тис. т. Відвантаження у червні скоротилося на 23,2% порівняно з 426,4 тис. т у травні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Найбільшим імпортером української агропродукції серед країн Східної Європи стала Польща. Зростання обсягів експорту в напрямку Польщі стало наслідком завершення мітингів. Переорієнтація експорту на традиційні шляхи постачання – морські, разом із загальною низхідною тенденцією в червні, знизила навантаження на автомобільний коридор через Румунію до 78,8 тис. т, Молдову до 58,2 тис. т, Угорщину до 36,5 тис. т та Словаччину до 22,7 тис. т. Середньодобовий експорт у червні через всі автомобільні пункти пропуску впав до 10,9 тис. т.

Cередньодобовий показник експортних відвантажень залізничним транспортом у червні через західний кордон зменшився з 264 до 257 вагонів на добу. У розрізі кордонів, найбільший приріст має Польща з 74,3 вагонів на добу.

В напрямку морських портів у червні показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси знизився до 1200-1400 вагонів відносно минулого тижня. Середньодобове вивантаження за попередній тиждень склало 1197 вагонів на добу, що на 4,5% менше порівняно з минулим тижнем. Кількість рухомих вагонів у напрямку портів скоротилася на 26,3% порівняно з минулим тижнем до 2993 вагонів. Аналогічна тенденція спостерігається в порту Ізмаїла, де середньодобове вивантаження вагонів знизилося до 95 вагонів на добу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь