Фітостіна — новий тренд декору приміщень за допомогою рослин

Кімнатні квіти, що стоять рядочком на підвіконнях — вже своє віджили. Сучасний фітодизайн акцентує на використанні живих рослин в декоруванні житлових приміщень. Серед модних тенденцій стали популярними: модульні конструкції, килимове озеленення, фітопанно і фітокартини, інформує Ukr.Media.

Модульні конструкції

У вертикальному модульному озелененні застосовуються різні способи організації конструкцій:

  • Модульна система — міцна панель з пластиковим, дерев'яним або металевим корпусом з отворами для квіткових кашпо. Фітостіна складається з різної кількості рослин, залежно від обраного розміру, а полив здійснюється звичайним способом, з лійки. Такі конструкції можна придбати в готовому вигляді, а можна придумати і виконати самостійно.
  • Кишенькова система — більш складний варіант, з поглибленнями у повстяному матеріалі для рослин і системою крапельного зрошення, подачі і відведення води, що вимагають підключення до водопостачання.

Зелену стіну можна складати з різних комбінацій рослин, а можна оформити одним видом, наприклад, фіалками, кактусами, сукулентами, мохом. Оптимальним вважається підбір кімнатних квітів за місцем зростання, так для однієї системи краще обрати рослини зі схожими вимогами стосовно догляду.

Переваги фітостіни:

  • привнесення в інтер'єр атмосфери єднання з природою, екологічності, натуральності;
  • створення умиротвореної зони, що сприяє кращому розслабленню і відпочинку;
  • якісне поліпшення повітря в приміщенні — підвищення вологості і насичення киснем, а також поглинання шкідливих речовин;
  • економія житлового простору кімнат;
  • можливість застосування в як перегородок, коли є потреба у розмежування кімнати на функціональні зони;
  • здатність маскувати дрібні хиби ремонту, видимих ділянок комунікацій.

Недоліків у фітоконструкції не багато:

  • досить великі тимчасові витрати на догляд за рослинами;
  • висока вартість;
  • потреба у професійному монтажі у випадках встановлення кишенькових систем.

Крім того на модульній конструкції добре видно всі недоліки: засохле листя, квіти, хворі або пошкоджені рослини. З урахуванням цього догляд за ними повинен бути досить ретельним.

Килимове озеленення

Це — найбільш складний вид вертикального озеленення, що складається з великоформатних полотен, або портьєр, створених на кишеньковій основі. Тут передбачається розміщення на тканинній поверхні великої кількості кишень-осередків, в які висаджують декоративні рослини. За особливостями цієї технології, їх вирощують на гідропоніці, без використання ґрунту.

Килимове озеленення вимагає професійного монтажу спеціалізованої системи автополиву, зрошення та водовідведення з підключенням до побутового водопостачання. У відповідних кліматичних умовах воно підходить для прикраси фасадів будівель або для оформлення величезних інтер'єрних просторів.

Його недолік в тому, що складна установка конструкції не дозволяє використовувати килимове озеленення у звичайних квартирах. Іншим істотним недоліком цього виду фітостін є значні витрати на їх монтаж та обслуговування.

Фітопанно і фітокартини

Композиції з живих кімнатних рослин, закріплені на спеціальних стендах, модулях або сітках, можуть бути оформлені в рамку і утворювати фітокартини, або фітопанно, призначені для декорування різних приміщень.

Зазвичай їх встановлюють на стіні, але це не принципово. Фітопанно можна розмістити у будь-якому куточку квартири. Крім того, прикрашені красивим багетом фітокартини, є чудовим і незвичайним подарунком коханим людям і бізнес-партнерам. Тим більше, що для створення фітопанно можуть використовуватися їстівні ягоди і прянощі.

Фітокартини в рамі виглядають елегантно і гармонійно вписуються в різні стилі інтер'єру. Особливо вишукано виглядають при правильному підборі колірної гами багета і матеріалу, з якого він виготовлений.

Для поціновувачів класики підійде рельєфне, масивне дерев'яне обрамлення.В авангардних або молодіжних інтер'єрах добре будуть виглядати різнокольорові рами. А для сучасних стилів хай-тек або лофт — відмінно підійдуть рамки зі сталі.

Серед безперечних переваг фітокартин варто відзначити:

  • мобільність — вони легко переміщуються і установлюються;
  • невелика вага, що дозволяє широко застосовувати їх в декоруванні житлових і громадських приміщень;
  • висока екологічність і безпека, адже до складу входять тільки природні елементи — рослини, ґрунтові та багетні матеріали;
  • очищення повітря, насичення його киснем і стабілізація мікроклімату в приміщенні;
  • можливість включення в будь-який стиль інтер'єрного простору;
  • різноманітність розмірів (готових і на замовлення), що дозволяє використовувати фітокартини як естетичні подарунки.

Одним з головних недоліків зелених панно залишається дорога ціна готових варіантів. Альтернативою може бути самостійне створення фітокартин. Вертикальне озеленення інтер'єрів чудово підходить для декорування будь-якого простору, а це допомагає створити в ньому затишну і життєрадісну атмосферу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь