Гіркий кабачок: причини, як цього уникнути і яку небезпеку вони несуть

Кабачки, як і огірки, можуть виростати гіркими, якщо не дотримуватися деяких правил при їх вирощуванні, інформує Ukr.Media.

Гіркими плоди цього овочу бувають рідко, але дану проблему все ж можна виправити.

Чому кабачки гірчать

Не варто забувати, що кабачки, як і огірки — це сімейство гарбузових, в яких накопичується речовина під назвою кукурбітацин. Вона має гіркий смак і своєю появою вказує на те, що кабачки вирощуються в неправильних умовах.

Найпоширенішою причиною гіркоти кабачків є перенасичення рослини фосфором і калієм. Їх надлишок може бути спровокований частою підгодівлею ґрунту, або ж неправильно обраним місцем для вирощування кабачків.

Також причиною для того, щоб кабачок став гірким, може бути надлишок сонця. Тому рекомендується прикривати стиглі плоди кабачків їх широким листям, щоб вони не "смажилися" на сонці, а також знизити кількість кукурбітацину, який виділяється в серцевину.

Також кабачки не виносять пересушеного ґрунту, хоча і не вимагають постійного поливу, як, наприклад, помідори. При відсутності періодичного поливу кабачки будуть з гіркотою, а також будуть накопичувати в собі нітрати з ґрунту. Але, слід зауважити, що надмірний полив також може привести до гіркоти овочу, тому поливати їх необхідно в міру.

Чому фахівці не рекомендують викидати гіркі кабачки

Існує думка, що гіркий кабачок не можна вживати в їжу, тому його необхідно викидати. Фахівці з'ясували, що кукурбітацин — речовина, що провокує гіркоту, корисний для організму. Його періодичне споживання в їжу є профілактикою для появи злоякісних пухлин. Також часто в медицині кукурбітацин використовується для боротьби з гельмінтами, при непереносимості медикаментозних препаратів. Але, слід зауважити, що дана речовина не використовується при приготуванні лікарських засобів, тому його вживання необхідно дозувати.

Але дана речовина також має і протипоказання, наприклад, при хворобах шлунково-кишкового тракту гіркі кабачки не рекомендується вживати в їжу. Це пов'язано з тим, ця речовина може спровокувати розвиток хвороби, бо містить в собі багато кислоти, яка протипоказана при даних захворюваннях.

Також гіркі кабачки не рекомендуються людям, які мають інфекційні захворювання зубів, оскільки кукурбітацин може травмувати зубну емаль.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь