Город восени: які овочі можна залишити зимувати у відкритому грунті

Багато рослин можуть зимувати прямо у відкритому ґрунті. Частину городніх рослин не обов'язково збирати восени для переробки і зберігання. Їх можна вживати в їжу всю осінь, потім залишити зимувати під снігом, потім навесні, відразу, як зійде сніг, знову застосовувати за призначенням. Зимуючи на грядці, коренеплоди не втрачають своїх корисних властивостей і майже не уражуються хворобами, комахами та шкідниками (якщо не були заражені влітку), інформує Ukr.Media.

Коренеплоди, які можна залишити зимувати у відкритому ґрунті:

Топінамбур (земляна груша) володіє великою кількістю корисних властивостей, в цій рослині багато вітамінів, вуглеводів, білків і органічних кислот. Викопані бульби топінамбура зберігати не просто, тому найкращий спосіб залишити його до весни саме в землі. Топінамбур може зимувати без укриття, увагу треба приділити тільки в малосніжну зиму, бажано вкрити соломою або ялиновим гіллям. Топінамбуру часто приділяють незаслужено мало уваги, адже крім користі, він має декоративне значення, його посадками з красивими жовтими квітами маскують господарські будівлі. Топінамбур великого догляду не потребує, але його посадки краще обмежувати, що б не засмічувати город.

Пастернак зимує в землі добре, але рослини краще підгорнути шаром ґрунту товщиною 4-5 см. При цьому на грядці вийде невеликий горбок. Цей овоч також не дуже добре зберігається у свіжому вигляді, зимівля на грядці може бути хорошим варіантом отримання вітамінів і легкозасвоюваних вуглеводів з ранньої весни.

Моркву можна також зберегти в землі до весни, для цього в кінці жовтня необхідно зрізати гичку і укласти зверху лапник. Потім добре засипати соломою і опалим листям шаром до 15 см. В холодних регіонах рекомендують ще накрити плівкою і стежити, що б цей «морквяний пиріг» завжди знаходився під товстим шаром снігу. Якщо коренеплід все-таки підмерз за зиму, то його можна вживати в їжу, але після кулінарної обробки.

Якщо ви вирощуєте на ділянці скорцонеру, майте на увазі, що цей поживний корінь теж добре зимує під легким укриттям.

Дайкон і турнепс зимують після засипання піском на 5-10 сантиметрів по зрізаному бадиллю. Для цього, навколо грядки споруджують невеликі бортики.

При збереженні коренеплодів в землі взимку необхідно подбати про захист їх від гризунів. Для цього зазвичай під укриттям розміщують спеціальну отруту.

Зелень, яку можна залишити зимувати у відкритому ґрунті:

Зелень, яка росте від коренів, в ґрунті відмінно зимує. Таким чином, петрушка, коренева селера і мангольд незабаром після сходження снігу швидко дадуть перший урожай.

Петрушку на грядці трохи підгортають землею, мангольд присипають тирсою або сухим листям, кореневу селеру вкривають ялиновим гіллям. Лапник затримує сніг на грядці, зберігаючи посадки від вимерзання. Не забудьте навесні вчасно зняти це укриття, щоб рослини не випріли.

Щавель, хрін, ревінь, любисток, а також багаторічні цибулі ( батун, слизун, шніт ) не потребують в додатковому сховищі. Хоча в холодну безсніжну зиму від вимерзання треба вжити заходів обережності.

М'ята, меліса, материнка, котовник, естрагон і багато інших пряно-ароматичних трав, добре зимують під легкою мульчею. Пам'ятайте, якщо навесні прикрити грядки плівкою, то відростання ароматної зелені почнеться швидше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь